Głównymi ulicami Olsztyna przeszedł ''Marsz o wolność'' [ZDJĘCIA, WIDEO]

Głównymi ulicami Olsztyna przeszedł ''Marsz o wolność'' [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Marsz o wolność" na olsztyńskiej starówce
Fot. Materiał organizatorów

W sobotę w całej Polsce odbyły się akcje pod hasłem "Marsz o wolność". Ich uczestnicy wyrażali swój sprzeciw związany m.in. z lockdownem i szczepieniami. W stolicy Warmii i Mazur udział w zgromadzeniu wzięło około 70 osób.

Marsz rozpoczął się w sobotnie południe sprzed Wysokiej Bramy. Jak powiedzieli nam organizatorzy, "na przodzie marszu szli niewolnicy, za nimi  osoby przebrane w charakterystyczne "piżamy z Auschwitz" z wymownym transparentem "Szczepienie czyni wolnym ?", później zaś zwykli uczestnicy marszu, którzy w zdecydowanej większości byli bez maseczek".

Organizatorzy poprosili nas o publikację "pełnej relacji z marszu", co też niniejszym czynimy poniżej (pisownia oryginalna):

Dnia 20.02.2021 r. Wolni i Świadomi Ludzie z Olsztyna i okolic zebrali się w grupie około 70 osób

na olsztyńskiej Starówce, aby w ten sposób dołączyć do Ogólnopolskiej Akcji „Marsz o Wolność", organizowanej w 30 miastach Polski. Wydarzenie to zainicjowane zostało przez Justynę Sochę i jej Stowarzyszenie „STOP NOP", które broni praw dzieci poszkodowanych w wyniku niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz sprzeciwia się bezprawnemu ograniczaniu wolności człowieka.

Akcja miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wciąż pogłębiających się, niekonstytucyjnych obostrzeń wprowadzanych przez rząd III RP pod pretekstem panującej pandemii Covid-19. Wolnościowcy podkreślają, iż owe restrykcje wprowadzane rozporządzeniami i ustawami „antycovidowymi" wybiegają ponad delegaturę najwyższego aktu normatywnego jakim jest Konstytucja. Restrykcje te są całkowicie bezprawne, czego dowodem jest większość wygrywanych spraw w sądach. Za pomocą bezprawnie wprowadzonego reżimu próbuje się ograniczać podstawowe prawa człowieka. Wspomniane restrykcje mogłyby jedynie obowiązywać w momencie wprowadzenia na obszar RP jednego ze stanów nadzwyczajnych tylko i wyłącznie w formie ustawy. Manifestujący wyrażają również swój sprzeciw wobec przymusu noszenia maseczek i tym samym kwalifikowania każdego obywatela do grupy nosicieli wirusa. Do dnia dzisiejszego nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzałyby skuteczność maseczek w walce z wirusem. 

W oparciu o wypowiedzi i opinie prawników, niezależnych naukowców i ekspertów w dziedzinie wirusologii, wprowadzane obostrzenia są absurdalne w odniesieniu do stanu obecnego zagrożenia w związku z Covid-19. Grupa manifestowała przeciwko używaniu wysoce inwazyjnych testów PCR stosowanych do diagnozowania wirusa. Manifestujący poddają w wątpliwość tę metodę testowania ze względu na fakt, iż wirus znajduje się w ślinie, nie ma więc żadnego racjonalnego wytłumaczenia by wkładać 15 cm patyk w tak delikatny i newralgiczny obszar jakim jest kość sitowa.

Zgodnie z opinią samego wynalazcy testu Karrego Mullis'a (nagroda Nobla w 1993) stworzone przez niego testy nie są przeznaczone do celów diagnostycznych, a jedynie do celów badawczych.

Grupa Wolnych Ludzi Olsztyn sprzeciwia się również naciskowi ze strony władz na masowe szczepienia jak największej ilości populacji polskiej. Zabieg taki jest niczym innym, jak eksperymentem medycznym na ludziach, ponieważ szczepionki są wciąż w fazie badań i sam rząd w swoich dokumentach, szczepionkę tę nazywa „eksperymentalną". Przyjęcie tego typu eksperymentalnej szczepionki zgodnie z Konstytucją wymaga świadomej i dobrowolnej zgody każdego człowieka poddającego się takiemu eksperymentowi. Zastanawiający jest fakt, że ani producent, ani rząd ani lekarze nie biorą odpowiedzialności za skutki tej szczepionki. Ponadto manifestujący sprzeciwiają się panującej w internecie i mediach cenzurze, gdzie praktycznie każda opinia sprzeczna z rządową narracją jest usuwana. Uczestnicy marszu nie godzą się również na wykańczanie polskich, małych i średnich przedsiębiorstw. Zdaniem tej grupy wszelkie powyższe działania rządu prowadzą do totalnego upadku polskiej gospodarki, a co za tym idzie do zniewolenia i całkowitej kontroli społeczeństwa. „Wolni i Świadomi" poprzez ten Marsz Wolności pragnęli wezwać ludzi do PRZEBUDZENIA, do samodzielnego szukania prawdy oraz wyciągania wniosków z obecnej sytuacji, a tym samym do obrony swoich niezbywalnych praw oraz możliwości decydowania o swoim ciele i zdrowiu.

Wydarzenie rozpoczęto przemarszem ulicami miasta Olsztyna i zakończono na Starówce przy Starym Ratuszu, gdzie miały miejsce przemówienia na temat obowiązujących w naszym kraju restrykcji oraz przysługujących nam, gwarantowanych konstytucyjnie praw. Honorowymi gośćmi spotkania było dwóch znanych olsztyńskich lekarzy. Tutaj krótki cytat z przemówienia dr Bogdana Kuli: „Żadna szczepionka nie została zarejestrowana na świecie, żadna szczepionka nie ma rejestracji. Procedura, dzięki której (szczepionka na Covid-19) została dopuszczona do użycia, to tzw. jest procedura opracowana przez Światową Organizację Zdrowia tzw. procedura EUA - Emergency Use Authorization tj. dopuszczenie produktu leczniczego w trybie nagłym, awaryjnym, alarmowym bez skończenia badań klinicznych nad bezpieczeństwem i skutecznością. Jest jedna rzecz, ta procedura wprowadzona przez EUA w 2009 r. przy próbie wywołania epidemii świńskiej grypy... ona została wprowadzona wtedy, żeby dopuścić szczepionki w podobnym trybie przyspieszonym. Ona zawiera jeden warunek, którego nikt nie spełnia. Ten warunek brzmi tak: że każdy pacjent otrzymujący szczepionkę w trybie EUA powinien wyrazić pisemną, świadomą i dobrowolną zgodę na podanie szczepionki. Ja się pytam, czy Wy znacie kogoś, kto już się zaszczepił i kto został zapytany o taką pisemną, świadomą zgodę?- bo ja nie znam ani jednej takiej osoby, a to jest psim obowiązkiem każdego pracownika personelu medycznego, który robi nakłucie i podaje szczepionkę".

Cała manifestacja pomimo interwencji policji, przebiegła pomyślnie i trwała od godziny 12:30 do godz. 15:00. Na jednym z transparentów widniał cytat Alberta Einsteina :"Ten świat nie będzie zniszczony przez ludzi, którzy czynią zło, ale przez tych, którzy widząc je, nic nie robią".

Komentarze (125)

Dodaj swój komentarz

 • Normalny 2021-02-21 15:19:07 95.160.*.*
  Mogli by pójść na Wojska Polskiego, tam jest szpital odpowiedni dla nich. Może tych odlotów wzięli by na leczenie po za kolejnością.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 10
 • Stadzik 2021-02-21 15:12:24 193.109.*.*
  Płaskoglowi dam wam taką radę. Im więcej osób zaszczepi się dobrowolnie, tą szczepionką z chipem Billa Gatesa, tym ten cyrk szybciej się skończy. Im więcej osób zaszczepi się dobrowolnie tym większa pewność że ta szczepionka zostanie dobrowolna. To taka rada dla was. Chyba że macie nowe informacje od ekspertów, że nie zaszczepieni zostaną zabici przez maszty 5G
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 11
 • SP 2021-02-21 15:08:36 31.0.*.*
  Ludzie, którzy tu wyzywaja innych kultura i inteligencja nie grzesza. Potraficie obrażać, ale już racjonalnie i trzeźwo myśleć to nie. Osiagneliscie szczyt głupoty i dalej wierzcie sobie w te szmaty, które nosicie i przed niczym was nie chronią. Wirus nie jest godny całej tej pandemii i niszczenia polskiej gospodarki. Ah szkoda mi słów na was, nawet mi nie żal takich ,,ludzi", bo człowiekiem to też trzeba umieć być. Dzięki takim właśnie szurom i tepakom jest jak jest...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 22
 • do szmaciarzy 2021-02-21 15:04:56 31.60.*.*
  Czego wy jeszcze nie rozumiecie !!!!Mamy zielona strefę aktualni,a wciąż jestesmy w czrnej dupie!szykuja nam nowe szczelniejsze maski ,większy lockdown!!!!!czego te wasze oczy nie mogą dostrzec a uszy usłyszeć!!!!te szmaty przysłoniły wam juz nawet oczy a gumy od nich powykręcały małżowiny nie w ta stone.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 18
 • Nie każdy jest taki bystry jak ty 2021-02-21 15:04:09 193.109.*.*
  Nazwa grupy jest błędnie napisana nie wolni i świadomi. Tylko świadomi wolno. To świadczy o tym że oni powoli dochodzą do tego co się wokół nich dzieje. Powoli nabierają wiedzę. Na początku przecież nie wierzyli w ogóle w wirusa. Potem twierdzili że każdy będzie szczepiony na siłę. Tym ludziom trzeba pomagać a nie ich krytykować. Trzeba im mówić że tak są wybrańcami z ogromną wiedzą, zakładać im foliową czapeczkę. Jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 11
 • JANEX 2021-02-21 14:41:05 46.186.*.*
  Te płaskogłowy czy tam jełopy niech się wezmą do roboty a nie strajkują i normalnych ludzi buntują . Tych debili trzeba tępić bo to nieroby i obszczymurki , ciekawe co na to betonowy Ratusz .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 15
 • Irek 2021-02-21 14:39:07 5.173.*.*
  W dupie mam waszą wolnosc oszolomy,wole być bezpieczny.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 11
 • Ziggy 2021-02-21 14:30:44 31.60.*.*
  Legalna demonstracja powinna być wcześniej zgłoszona wraz z trasą emarszu a oni nie wiedzieli w którą stronę pójść, więc nich nie piszą, że była legalna! Szczepienia nie są przymusowe, więc protestowanie przeciwko nim świadczy o niewiedzy organizatorów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 7
 • To som mondrzy ludzie 2021-02-21 13:52:31 142.93.*.*
  Tymi gałganami rządzi UWAGA 15 latek. Naprawdę możecie sami sprawdźić na ich grupie. Szczylek myśli że to gra komputerowa. Jest jeszcze Krystek, który wierzy w NWO i konfederacje. Ma nawet zdjęcie z Bosakiem na FB. Krystek ma wykształcenie podstawowe ale jest znawcą, wie dużo o wirusach i ich zapobieganiu. Wiedzę czerpie z youtuba.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 14
 • Do szurnietych szurów 2021-02-21 13:45:13 193.23.*.*
  Głupota, niewiedza, wiara w spiskowe teorie nie czyni cię wolnym człowiekiem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 17