Czesław Jerzy Małkowski wniósł sprawę o odszkodowanie. Domaga się 2,5 mln zł!

Czesław Jerzy Małkowski wniósł sprawę o odszkodowanie. Domaga się 2,5 mln zł!
Czesław Jerzy Małkowski
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Pełnomocnik wniósł o zasądzenie od Skarbu Państwa kwoty w wysokości 2,5 mln zł.

Wczoraj (12 maja) pisaliśmy o tym, że Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła kasację do Sądu Najwyższego ws. wyroku uniewinniającego Czesława Jerzego Małkowskiego. Obrońca byłego prezydenta, Marek Gawryluk zapowiedział w rozmowie z nami, że przygotował odpowiedź na kasację prokuratury, która zostanie złożona do Sądu Najwyższego, po nadaniu sygnatury sprawie. Więcej: Sąd Najwyższy zajmie się sprawą Czesława Jerzego Małkowskiego. Były prezydent Olsztyna zachowuje spokój.

Z kolei w połowie kwietnia do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek pełnomocnika byłego prezydenta Olsztyna o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie w sprawie karnej, w której zapadły prawomocne orzeczenia uniewinniające Małkowskiego od gwałtu na uzędniczce.

- Pełnomocnik wniósł o zasądzenie od Skarbu Państwa na rzecz wnioskodawcy kwoty 2 500 000 zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się orzeczenia do dnia zapłaty, a także kwoty 294 717 zł tytułem odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami – poinformował rzecznik olsztyńskiego sądu, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Termin tej sprawy nie został jeszcze wyznaczony, bo do sądu okręgowego dopiero wpłynęła kasacja od wyroku uniewinniającego wniesiona przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku.

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

  • Są równi i równiejsi 2020-05-13 15:57:52 5.173.*.*
    Nic nie dostanie. Bo wtedy był oskarżony, a jak wszyscy wiemy i pamiętamy. Główne oskarżenia się przedawniły. Nie będę pisał jak do tego doszło kto ma rozum ten wie. Dodam tylko że zwykły Kowalski już dawno by siedział.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 3
  • hehe 2020-05-13 14:58:17 176.97.*.*
    taksówkarz opowiedział mi ta historie już 2 lata temu, powiedział, że cała sprawa skończy się uniewinnieniem, a Małkowski dostanie solidne odszkodowanie... i w sumie należy mu się. swoją drogą to warto czasem posłuchać "złotówy"
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 10