Come In do rozbiórki. Co powstanie w jego miejsce?

Come In do rozbiórki. Co powstanie w jego miejsce?
Dawny klub Come In

Miasto przez lata próbowało sprzedać budynek po dawnym klubie Come In. Po nieudanych próbach podjęto decyzję, że budynek zostanie zburzony. Jednak nasuwa się pytanie, co powstanie w tym miejscu?

Miasto od lat próbowało sprzedać budynek po dawnym klubie Come In. Pomysłów na jego zagospodarowanie było wiele. Pojawiła się informacja, że może tam powstać muzeum, klub czy centrum aktywności dla seniorów, które miało przyjąć nazwę Wigor. Jednak budynek nie doczekał się nowego właściciela, w związku z tym plany spełzły na niczym. Urzędnicy podjęli decyzję, że trzeba go zburzyć, a w tym miejscu wybudować nowy. Co może powstać w tym miejscu?

- Wielokrotnie próbowaliśmy sprzedać budynek po dawnym klubie Come In. Jednak po nieudanych przetargach podjęliśmy decyzję o tym, żeby w tym miejscu powstało Centrum Kultury. Nowoczesny obiekt, na który czekają instytucje prowadzone przez miasto Olsztyn. W najbliższych tygodniach rozstrzygniemy przetarg na dokonanie rozbiórki budynku po dawnym klubie Come In. Mamy nadzieję, że prace zostaną wykonane do końca roku – mówi nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Okazuje się, że plany te mogą zostać zrealizowane już w najbliższych miesiącach.

- Do końca roku także chcielibyśmy ogłosić konkurs architektoniczny na koncepcję Centrum Kultury. Będą tam ramowe założenia dla budowy takiego obiektu. Przedstawimy jakie funkcje musi spełniać i jaka ma być orientacyjna wielkość budynku. Parametry zostaną przygotowane wspólnie z przyszłymi użytkowaniami, tak by spełniały wymogi instytucji, która się w niej znajdzie (lub znajdą). A resztę pozostawimy twórczej wyobraźni architektów. Specyfikacja regulaminu będzie na tyle ogólna, by nie ograniczać ich pomysłów na prace konkursowe. Oceniać je będzie komisja złożona z przedstawicieli SARP oraz miejskich urzędników – tłumaczy rzeczniczka.

Po ogłoszeniu konkursu architekci będą mieli mniej więcej cztery miesiące na przygotowanie koncepcji. Jednak tu pojawia się kolejne pytanie, skoro ma to być Centrum Kultury, to jakie instytucje by się tam znalazły?

- Ze względu na potrzeby lokalowe w tym miejscu swoją siedzibę będzie miał m.in. Miejski Ośrodek Kultury, który obecnie zajmuje aż 7 budynków. Jednym z tych, które zwolni po przeprowadzce jest Kamienica Naujacka, gdzie zamierzamy wstępnie przenieść Miejską Bibliotekę Publiczną – dodaje Marta Bartoszewicz.

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

  • Dzik8297 2019-08-02 20:38:45 5.173.*.*
    A kto by kupił? Jeszcze musiałbyś dopłacić.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • Monarchista 2019-08-02 19:41:23 37.47.*.*
    Myślę że najrozsądniej byłoby sprzedać ratusz wraz z włodarzem. Niech się przeniosą do obecnej siedziby Teatru Lalek.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 34 2