Biuro nieruchomości jako pośrednik przy sprzedaży i kupnie

Biuro nieruchomości jako pośrednik przy sprzedaży i kupnie
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Biuro nieruchomości zajmuje się obrotem mieszkań. Na rynku takich działalności jest wiele. Niektóre firmy istnieją na rynku już dłuższy czas, inne cały czas powstają. Jednak każda z nich stara się proponować konkurencyjne ceny, jak i coraz większy zakres wykonywanych usług. Niektóre działają podobnie, inne korzystają z innowacyjnych sposobów działania.

1. Sprzedaż mieszkania na własną rękę
2. Jak uniknąć stresu i problemów przy sprzedaży lokalu?
3. Kupno mieszkania
4. Dodatkowe działania biur nieruchomości
5. Ceny usług

1. Sprzedaż mieszkania na własną rękę

Sprzedaż mieszkania kojarzy nam się z dużą ilością załatwień, na które nie każdy z nas ma czas, a przede wszystkim wiedzę oraz ochotę. Pierwszym etapem sprzedaży jest z pewnością wykonanie zdjęć, które zachęciłyby potencjalnego klienta do chociażby obejrzenia naszego mieszkania. Przeszukując ogłoszenia sprzedaży na pierwszym planie oczywiście pokazują nam się obrazy. Czasem jedno złe ujęcie, które zmniejsza wizualnie pomieszczenie, sprawia, że klient odrzuca ofertę. Obecnie na rynku jest tak duży wybór mieszkań zarówno nowych, jak i używanych, że osoba zainteresowana wybierze te ogłoszenia, które od razu jej się spodobają, a inne odrzuci. Jeśli właścicielowi lokalu zależy na jak najszybszej sprzedaży warto zadbać o każdy szczegół ogłoszenia, żeby oferta nie została odrzucona na samym wstępie. Następnie, jeśli znajdzie się potencjalny klient, właściciel musi taką osobę przyjąć i przedstawić jej warunki i stan lokalowy, przedstawić także dokumenty własności na prośbę osoby zainteresowanej. Kolejnym etapem będzie załatwienie wszystkich spraw notarialnych. Dla osób, które nie znają się na prawie i dla których paragrafy są niezrozumiałe, będzie to spora dawka niepotrzebnego stresu i problemów.

2. Jak uniknąć stresu i problemów przy sprzedaży lokalu?

Biura nieruchomości zajmują się wszystkimi wyżej wymienionymi problemami związanymi ze sprzedażą mieszkania. Po rozpoczęciu współpracy i podpisaniu umowy z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomościami, pierwszym krokiem będzie zrobienie zdjęć promujących mieszkanie. Zdjęcia robione są przez profesjonalnego fotografa. Osoba, która fotografie wykonuje, ustawia rzeczy w mieszkaniu tak, żeby wyglądało ono na schludne i większe niż w rzeczywistości. Do tego odpowiednie nasłonecznienie oraz ujęty kadr i powstaje pierwszym element sukcesu. W niektórych biurach jest możliwość wykonania wizualizacji przestrzennej mieszkania. Następnym krokiem jest stworzenie tekstu opisującego zarówno walory jak i mankamenty lokalu, ujęte w taki sposób, żeby zachęcały do obejrzenia. Tak przygotowane ogłoszenie jest dodawane na stronę biura, a także ogłaszane na wielu portalach. Wszystkie zapytania potencjalnych chętnych kierowane są do pracownika biura nieruchomości, a nie do właściciela mieszkania. Jeśli chodzi o mieszkania niezamieszkałe, jest możliwość, żeby nasz pośrednik sam przedstawił mieszkanie osobie zainteresowanej. Kiedy klient zdecyduje się na zakup mieszkania, biura proponują także wsparcie ze strony prawnej.

3. Kupno mieszkania

Dzięki szybkiemu powstawaniu rodzin, zapotrzebowanie na zdobywanie własnego lokalu jest coraz większe. Młode rodziny szukają wymarzonego pierwszego mieszkania. Z pomocą przychodzą właśnie biura nieruchomości. Po zgłoszeniu się do takiej działalności, pracownik spośród ofert dostępnych na stronach internetowych, szuka idealnego domu. Po przeprowadzeniu krótkiej ankiety z klientem wie na jakich udogodnieniach mu zależy, czego oczekuje, a także zna kwotę na jaką może sobie pozwolić. Przedstawia mu wybrane oferty, a następnie udaje się z nim, żeby obejrzeć wybrane mieszkanie. W razie wyrażenia chęci na zakup mieszkania, wtedy, tak jak i w przypadku sprzedaży, klient może liczyć na pomoc prawną przy dopełnianiu formalności.  Jeśli jednak żadna z dostępnych i zaproponowanych ofert nie zainteresuje klienta, nie ma obowiązku jej przyjmować. Wtedy biuro przedstawia kolejne oferty do momentu zaakceptowania jednej z ofert lub rezygnacji ze współpracy z biurem.

4. Dodatkowe działania biur nieruchomości

Poza wszystkimi wymienionymi wyżej działaniami oferowanymi przez biuro, na przykład pomoc prawna, firmy te oferują także często pomoc finansową. Podczas pierwszej wizyty od razu można dostać wstępną decyzję finansową, która w zasadzie stwierdza czy klient ma szansę ubiegać się o kredyt. Jeśli okaże się, że jest zdolny kredytowo, wtedy pracownik biura pomaga wybrać najdogodniejszy system rat, skompletować komplet dokumentów, wskazuje banki, w których najlepiej złożyć wniosek o przyznanie kredytu i ostatecznie otrzymać oczekiwaną kwotę. Jednym z takich biur nieruchomości świadczący wszystkie wskazane wyżej usługi jest biuro nieruchomości olsztyn. Dodatkową zaletą wszystkich tego typu działalności jest to, że śledzą oni wszystkie zmiany i trendy, jakie pojawiają się na rynku.

5. Ceny usług

Niestety, ale wszystkie działania biur nieruchomości są płatne. Bardzo często zdarza się, że pierwsze spotkanie z doradcą jest darmowe. Warto skorzystać z takiej konsultacji, ponieważ można dowiedzieć się od czego zacząć przy sprzedaży lub kupnie mieszkania, a także w razie chęci współpracy z biurem, wszystkich niezbędnych informacji i obowiązujących zasad.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Marek 2019-11-19 00:37:40 83.27.*.*
    Doradztwo profesjonalnego biura nieruchomości jest bezcenne. Korzystam z takowego od ABC-DOM Z Krakowa.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • lolka90 2019-10-29 21:35:07 89.64.*.*
    w Olsztynie coraz wiecej naprawde fajnych inwestycji sie trafia :) ostatnio ogladalam ten projekt Libero - naprawde mega fajne mieszkania, wysokie, nowoczesne, do tego widzialam tez swiatlowody maja byc wszedzie i tereny rekreacyjne dla dzieciakow :)
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść