Dziś jest: 16.04.2024
Imieniny: Bernardety, Cecylii
Data dodania: 2014-04-18 09:03

Iwona Starczewska

''Na niebiesko dla autyzmu''. Chcą wiedzieć więcej, by pomóc

Trwa miesiąc świadomości autyzmu. Jak się okazuje w Olsztynie jest wiele osób, które w swojej codziennej pracy spotykają się z tym zaburzeniem i mają ogromną potrzebę samowiedzy. Takie poczucie mają również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej działu Pomocy Instytucjonalnej i Pieczy Zastępczej, którzy na co dzień pracują z rodzinami zastępczymi.

reklama
Jak twierdzą - wiele rodzin, które stają się opiekunami dzieci z autyzmem jest chętnych do zdobywania i poszerzania wiedzy odnośnie tego jak sobie radzić z ich trudnymi zachowaniami. Dlatego też pracownicy ośrodka przygotowali się do miesiąca świadomości autyzmu najlepiej jak potrafili – jak twierdzą chcą wiedzieć więcej, by dać z siebie więcej, informować, a przez to zmienić postrzeganie autyzmu.

Szacuje się że w Polsce w 2014r. urodzi się ok. 15.000 dzieci będących w grupie ryzyka wystąpienia autyzmu. W naszym kraju autyzm dotyka co mniej 1 na 300 dzieci.


- Świadomość społeczeństwa na temat autyzmu jest wciąż niewielka. Chcąc pomóc zrozumieć i uwrażliwić innych przyłączyliśmy się do globalnej, kwietniowej akcji „Autyzm. Na niebiesko”. Przez cały kwiecień poszerzamy swoją wiedzę na temat autyzmu oraz dzielimy się tą wiedzą poprzez rozpowszechnianie ulotek z informacjami dotyczącymi objawów, diagnozy i terapii autyzmu, placówek zajmujących się diagnozą i terapią autyzmu oraz udzielamy bezpłatnych konsultacji dla zainteresowanych. Ponadto przez cały kwiecień wszyscy pracownicy ubierają się na niebiesko i cała placówka jest pełna niebieskiego koloru – informują pracownicy Pieczy Zastępczej olsztyńskiego MOPS-u. - Wierzymy, że w ten sposób pomożemy osobom dotkniętym autyzmem łatwiej funkcjonować pośród nas - dodają.

To nie koniec tego typu akcji w Pieczy Zastępczej działającej przy olsztyńskim MOPS.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi organizacjami, staramy się dostosować nasze działania do potrzeb podopiecznych - wspominają pracownicy PIiPZ MOPS.




Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl