so. 23/9°C
nie. 21/10°C
pon. 21/11°C
wto. 22/11°CTesty Pendolino w okolicach Olsztyna

ostatnia aktualizacja 2013-10-29 08:27:02, Iwona

Spółka PKP Intercity szykuje się do kolejnego etapu testów szybkich, włoskich pociągów Pendolino. Na początku listopada maszyny będą testowane w okolicach Olsztyna.


Fot.eicpremium.intercity.pl

Nowe, włoskie pociągi, które w przyszłym roku będą regularnie obsługiwać kursy z północy na południe kraju przechodzą kolejną fazę testów.

Od środy, 30 października, rozpoczyna się sprawdzanie pociągu podczas jazdy na liniach kolejowych. Pociąg przejdzie trasę Warszawa – Konin – Warszawa.

Od poniedziałku 4 listopada, będzie testowany w rejonie Grybowa i Olsztyna. W Grybowie, niedaleko Nowego Sącza będą sprawdzane możliwości pociągu na stromych podjazdach i zjazdach. Koło Olsztyna odbędą się testy w jeździe po łukach. Skład będzie badany m.in. pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pola widzenia szlaku oraz współpracy z systemami sterowania ruchem.

W drugiej połowie listopada proces homologacji zostanie przeniesiony na Centralną Magistralę Kolejową, najszybszą trasę kolejową w Polsce, łączącą Warszawę z Krakowem i Katowicami. Tam, na odcinku Góra Włodowska – Psary, skład będzie poddawany próbom prędkościowym. Przez cztery kolejne weekendy, zaczynając od 16 listopada, pociąg będzie rozpędzał się do prędkości powyżej 160 km/h aż do osiągnięcia 275 km/h.

Do maja przyszłego roku pociąg powinien uzyskać zezwolenie Urzędu Transportu  Kolejowego na eksploatację, natomiast regularne kursowanie z północy na południe kraju rozpocznie w grudniu 2014 r.

Połączenia prowadzące z południa kraju na Warmię i Mazury nowe pociągi będą obsługiwać najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku. W tym czasie spółka PKP Intercity zamierza zakupić dodatkowe maszyny.
Źródło: PKP/własne
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocena: 0


Grono GG sledzik wykop Facebook


 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją