czw. 12/-3°C
pt. 16/3°C
so. 23/8°C
nie. 20/10°CTelefony alarmowe dla osób słabo słyszących - już na Warmii i Mazurach

ostatnia aktualizacja 2012-07-14 15:16:21, Iwona

 

W dwóch jednostkach Policji województwa warmińsko - mazurskiego uruchomiono numery telefonów, pod które osoby z wadą słuchu mogą wysyłać SMS-y z prośbą o pomoc lub podjęcie interwencji.


Komenda Miejska Policji w Olsztynie - 601 002 084

Komenda Powiatowa Policji w Ełku - 692 930 042

Dyżurny jednostki Policji ma obowiązek przyjąć każde zgłoszenie o przestępstwie, wykroczeniu, zagrożeniu lub innym fakcie istotnym dla stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, które nie musi mieć znamion czynu zabronionego. Jeżeli podczas przyjmowania zgłoszenia (w tym zgłoszenia poprzez SMS) dyżurny stwierdzi właściwość rzeczową lub terytorialną innej jednostki Policji, przyjęte zgłoszenie przekazuje niezwłocznie, przy wykorzystaniu posiadanych technicznych środków teleinformatycznych, do właściwej jednostki Policji i dokumentuje ten fakt w dokumentacji przebiegu służby. W miarę możliwość powinien również przesłać do osoby zgłaszającej SMS-a potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia.

Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocena: 0


Grono GG sledzik wykop Facebook


 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją