czw. 12/-3°C
pt. 16/3°C
so. 23/8°C
nie. 20/10°CSzpital Uniwersytecki nowocześniej

ostatnia aktualizacja 2010-12-16 13:56:22, Iwona

 

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie jest bogatszy o Zakład Radiologii i Laboratorium Komórek Macierzystych. Uroczyste otwarcie nowych oddziałów odbyło się dziś na terenie szpitala przy ul. Warszawskiej 30.
Wydział Nauk Medycznych funkcjonuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim od 2007 roku. Dawny Szpital Wojskowy działa jako Szpital Akademicki od roku 2008. Jego przystosowanie do potrzeb studentów było możliwe między innymi dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013, za którego realizację jest odpowiedzialny Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Został oddany do użytku nowoczesny obiekt dydaktyczny Wydziału Nauk Medycznych – Collegium Anatomicum, przeznaczony do zajęć z zakresu anatomii, histologii i fizjologii człowieka. Wartość inwestycji wyniosła ponad 6,3 mln złotych.

Na oficjalnym otwarciu obecna była Pierwsza Dama - Anna Komorowska, która  życzyła lekarzom sukcesów i wyraziła zadowolenie, że otwarte dziś pracownie będą służyć rzeszy ludzi.

To nie koniec inwestycji - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ogłosił przetarg na wybudowanie nowego budynku szpitala i modernizację pozostałych gmachów dawnego Szpitala Wojskowego.

Źródło: Urząd Marszałkowski/własne
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 4 Ocena: 2


Grono GG sledzik wykop Facebook


WIADOMOŚCI POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM
TAGI: 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Komentarze (1)


niunia
712 dni temu
Najgorszy szpital w Olsztynie.Tragedia. Pielęgniarki - szok. Zero kultury, empatii czy jakiejkolwiek pomocy Warunki tragiczne. Żadnego zainteresowania pacjentem ze strony lekarzy. Dopiero jak zrobilam awanturę i aferę - zajeli sie nią. Szok. Tragedia. Powinien natychmiast byc zlikwidowany. A kiedys - jako wojskowy - był to taki dobry szpital. Jesli chce się być wyleczonym to tam lepiej nie trafić
Awatar

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją