czw. 12/-3°C
pt. 16/3°C
so. 23/8°C
nie. 20/10°CJubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

ostatnia aktualizacja 2010-09-27 15:24:47, WeronikaPieloch

Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w minioną sobotę zainaugurował kolejny rok akademicki i jednocześnie świętował 15-lecie swojego istnienia.

O tym, jak bardzo w ciągu tych 15 lat rozwinął się Uniwersytet Trzeciego Wieku, świadczy nie tylko ilość słuchaczy, ale również bogata oferta zajęć prowadzonych na uczelni.

Kiedy placówka rozpoczynała swoją działalność, na zajęcia uczęszczało zaledwie 90 osób. Dziś jest ich ponad tysiąc. Mają do wyboru kilkanaście zajęć tygodniowo.

Studenci mogą uczestniczyć m.in w zajęciach z malarstwa, radiestezji,  florystyki, czy rękodzieła. Mimo podeszłego wieku, nie stronią również od rozrywek rekreacyjno-sportowych. Taniec, gimnastyka rehabilitacyjna, pływanie i sauna znajdują się w ich cotygodniowym planie zajęć.

Ponadto w ramach UTW działają: klub literacki, dyskusyjny, krajoznawczy PTTK oraz kabaret. Można również wziąć udział w lektoratach języków obcych i w kursie komputerowym.

Oprócz zajęć praktycznych, studenci uczęszczają na wykłady, organizują wspólne wyjścia do filharmonii i wyjazdy do sanatoriów.

Źródło: Radio Olsztyn/własne
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 6 Ocena: 1


Grono GG sledzik wykop Facebook


 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Komentarze (1)


pielinka
1296 dni temu
szkoda ze niestacjonarni nie mogą uczęszczać na tańce...
Awatar

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją