czw. 19/8°C
pt. 19/5°C
so. 20/7°C
nie. 18/8°CPieskie życie w nowym schronisku

ostatnia aktualizacja 2010-08-18 15:53:49, WeronikaPieloch

Trwa remont w schronisku dla zwierząt. Ponad 100 kojców dla psów, dach budynku administracyjnego i lecznicy będą zmodernizowane. Dzięki tym pracom olsztyńskie schronisko będzie bardziej funkcjonalne i przyjazne dla zwierząt.


Prace remontowe rozpoczęły się na początku sierpnia i potrwają do połowy listopada. Obecnie przebudowywany jest dach budynku administracyjno – biurowego i lecznicy. Wyremontowane będą boksy przeznaczone do kwarantanny nowych psów.

W ramach prac modernizacyjnych zaplanowano kapitalny remont całego kompleksu oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektów. Natomiast rozbudowa pomieszczeń dla zwierząt ma poprawić warunki, w których obecnie przebywają.

Remont trwa, a schronisko boryka się z problemami lokalowymi. Na czas modernizacji trzeba było zwiększyć ilość zwierzaków w klatkach. Przez 6 miesięcy z użytku będzie wyłączonych 50 z 95 boksów.

W związku z tym, kierownictwo schroniska zorganizowało akcję mającą na celu znalezienie zwierzętom tymczasowych domów i opiekunów. Do tej pory rodziny zastępcze znalazło 6 psów.

Jak stworzyć dom tymczasowy dla porzuconego psiaka? To nic trudnego. Pracownicy schroniska przedstawiają kilka dobrych rad:

  1. Decyzja musi dotyczyć wszystkich domowników (zwierzę będzie przez jakiś czas członkiem rodziny)
  2. Wybrać zwierzę z pośród wytypowanych przez schronisko psów do domów tymczasowych (aby dostosować zwierzę do warunków tymczasowych opiekunów)
  3. Zapewnić na czas pobytu zwierzęcia w swoim domu wyżywienie, spacery i pielęgnację (opieka lek. wet. po stronie schroniska)
  4. Szukać domu na stałe, informować o zachowaniu zwierzęcia

Pracownicy schroniska czekają na zgłoszenia pod numerem tel: 89-526-82-15 lub 605-100-632

Źródło: UM Olsztyn/schronisko.olsztyn.pl/własne
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocena: 0


Grono GG sledzik wykop Facebook


 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Komentarze (1)


dlaczego?
1344 dni temu
czy na olsztyn.com.pl każdy temat musi zostać opracowany przynajmniej dwa razy? nie macie o czym pisać? http://olsztyn.com.pl/wiadomosc,16644,domy-zastepcze-dla-psow-%E2%80%93-poszukiwane!.html
Awatar

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją