śro. 10/2°C
czw. 11/-3°C
pt. 16/3°C
so. 22/8°CSąd Apelacyjny w Olsztynie?

ostatnia aktualizacja 2010-07-08 11:27:31, Iwona

Być może już niebawem w Olsztynie zostanie utworzony Sąd Apelacyjny. Taka możliwość rozważali wspólnie przedstawiciele środowisk prawniczych i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski.
 


Na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Wojewody, dyskutowano o działalności organów sprawiedliwości na Warmii i Mazurach. Mówiono o tym jak ważne jest utrzymanie obecnego obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Poruszana została również kwestia ewentualnego powstania w naszym mieście  Sądu Apelacyjnego. Prezydent Olsztyna zapowiedział, że miasto dysponuje budynkami, które mogłyby zostać przeznaczone na jego utworzenie. Padła również propozycja utworzenia zamiejscowego Wydziału Sądu Okręgowego w Ełku.


Koncepcja działalności organów sprawiedliwości na Warmii i Mazurach ma powstać do połowy sierpnia. We wrześniu ma zostać przedstawiona ministrowi sprawiedliwości.

 
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezesi Sądów Okręgowych w Olsztynie, Elblągu, prokuratorzy, Dziekan Rady Adwokackiej, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UWM, Marszałek, Prezydent oraz Starosta Olsztyński.

Źródło: Własne/uw.olsztyn.pl
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocena: 0


Grono GG sledzik wykop Facebook


 

Dodaj swoją opinię:

info
Aby umieścić w poście link napisz:
[url=http://adresstrony]Nazwa strony[/url] lub [url]http://adresstrony[/url]

Aby umieścić obrazek napisz:
[img]http://adresobrazka[/img]

spacer
Nick
Komentarz

Wiadomości Wydarzenia Konkursy
akceptuje Regulamin serwisu olsztyn.com.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją