Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2010-03-01 10:45

Iwona Starczewska

Zacięta walka AZS-u z mistrzem

Pełna hala kibiców, niesamowita atmosfera, zacięta walka i ogromne emocje. Tak wyglądało spotkanie AZS-u UWM Olsztyn ze Skrą Bełchatów. Olsztynianie nie poddali się bez walki, stawiali spory opór mistrzom Polski.

Mecz rozpoczął się od punktu zdobytego przez gości, ale olsztynianie nie dawali za wygraną. W pierwszej odsłonie walka toczyła się punkt za punkt. Olsztynianie pokazali prawdziwą klasę wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Mimo, że  bełchatowianie odrobili część strat, dwupunktowa przewaga olsztynian utrzymała się do końca pierwszego seta.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście. Gospodarze nie poddawali się, szybko doprowadzili do remisu (6:6). Gra była bardzo wyrównana aż do drugiej przerwy technicznej, na którą Skra zeszła z dwupunktową przewagą. Seria błędów olsztynian przyczyniła się do utrzymania prowadzenia bełchatowian.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się wyrównaną walką punkt za punkt. Jednak błędy olsztynian pozwoliły bełchatowianom odskoczyć na 4 punkty (19:23). Piłkę setową zdobył Bartosz Kurek. Cały set zakończył się 20:25.

W ostatnim secie bełchatowianie zdobyli i utrzymywali przewagę. Mariusz Sordyl postanowił zrobić podwójną zmianę: za Jakuba Oczko wszedł Wojciech Winnik, a za Tomasza Józefackiego – Maciej Kusaj. Zmiany te jednak nie odwróciły losów spotkania i mecz zakończył się zwycięstwem Skry.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Miguel Angel Falasca.

AZS UWM Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 20:25)

AZS UWM Olsztyn: Tomasz Tomczyk, Jakub Oczko, Dawid Gunia, Tomasz Józefacki, Paweł Siezieniewski, Marcelo Hargreaves Da Costa, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Artur Jacyszyn, Maciej Kusaj, Wojciech Winnik.

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Miguel Angel Falasca, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero).

Źródło: Własne/AZS UWM Olsztyn