Rozmowa kwalifikacyjna - krok po kroku

Dla wielu z nas rozmowa kwalifikacyjna oznacza ogromny stres. Tego niestety nie da się uniknąć. Jednak warto powalczyć ze stresem, tak by zrobić na pracodawcy dobre wrażenie i zaprezentować się najlepiej jak potrafimy.

To jednak nie wszystko. Rozmowa kwalifikacyjna to niejako spotkanie biznesowe. Warto więc pamiętać o odpowiednim stroju. Strój powinien być elegancki i schludny. Dla mężczyzn najlepiej jeśli jest to garnitur lub elegancka koszula i dopasowane spodnie. Dla kobiet – również elegancki, oficjalny strój – spódnica lub spodnie oraz żakiet.

Aby jednak poradzić sobie na rozmowie kwalifikacyjnej, dobry strój nie wystarczy. Należy również , dzień przed rozmową, zapoznać się z historią, profilem i zadaniami firmy, do której aplikujemy. Warto dowiedzieć się jakie są osiągnięcia firmy oraz kto jest właścicielem firmy.

Pamiętajmy, by na rozmowie kwalifikacyjnej słuchać swojego rozmówcy, nie przerywać czyichś wypowiedzi, a wypowiadać się w momencie, kiedy zostaniemy o to poproszeni. Warto również zadbać o to, by dotrzeć na rozmowę na czas, a nawet nieco wcześniej. Spóźnienie na rozmowę kwalifikacyjną nie jest tolerowane w żadnej z firm. Jeśli po drodze napotkamy problemy i istnieje prawdopodobieństwo, że się spóźnimy, warto zadzwonić do potencjalnego pracodawcy i uprzedzić o zaistniałej sytuacji.

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.