Jak zarejestrować się w urzędzie pracy?

Aby podjąć zatrudnienie za pośrednictwem urzędu pracy, należy przede wszystkim najpierw postarać się o zarejestrowanie w danym urzędzie, czyli o uzyskanie statusu osoby bezrobotnej. Jak to zrobić? To bardzo proste.

Zarejestrować się możemy w Powiatowym lub Miejskim Urzędzie Pracy, do którego jesteśmy przypisani na podstawie zameldowania. Kiedy już będziemy wiedzieć, do którego urzędu mamy się wybrać, warto przygotować niezbędne do rejestracji dokumenty.

Aby poprawnie się zarejestrować należy przygotować takie dokumenty jak: dowód osobisty, dokumenty potwierdzające wykształcenie, dyplomy, świadectwa ukończenia szkoły lub zaświadczenia z odbytych kursów i szkoleń. Jeśli wcześniej podejmowaliśmy zatrudnienie, należy również zadbać o dostarczenie świadectwa pracy, czy dokumentów, które potwierdzą nasze uprawnienia. Nie zapominajmy również o legitymacji ubezpieczeniowej.

Na miejscu, w urzędzie otrzymamy także szereg dokumentów i formularzy do wypełnienia. Należy pamiętać, by dokumenty wypełniać zgodnie z prawdą i pełną ostrożnością.

Kiedy już skompletujemy dokumenty i wszystkie formularze, zostaniemy pokierowani do odpowiedniego okienka urzędniczego, gdzie zostaniemy zarejestrowani i powiadomieni o dalszym formalnościach jakie dotyczą zarejestrowanego w urzędzie pracy.

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.