Mobbingu w MOK-u nie było? Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie byłej dyrektor

Data dodania: 2017-12-06 09:57:55, red
Ostatnia aktualizacja 2017-12-06 13:10:54
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Mobbingu w MOK-u nie było? Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie byłej dyrektor

Agnieszka Kołodyńska, była już dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, zdaniem śledczych nie stosowała mobbingu. Olsztyńska prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku prezydent Olsztyna wydał zarządzenie powołujące komisję ds. zbadania zarzutów stosowania mobbingu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Przypomnijmy, placówką od jesieni 2015 roku kierowała animatorka kultury Agnieszka Kołodyńska.

W trakcie wyjaśniania sprawy przez komisję powołaną przez prezydenta, swoją kontrolę w placówce przeprowadził Okręgowy Inspektorat Pracy, który ustalił, że 19 z 39 pracowników MOK-u stwierdziło występowanie działań lub zachowań charakterystycznych dla mobbingu. Z kontroli wynikało także, że w MOK-u ma miejsce konflikt między częścią pracowników, głównie z działu animacji kulturalnej, a kierownictwem MOK-u.

Wyniki kontroli komisji powołanej przez prezydenta Olsztyna był zbieżne z ustaleniami OIP. Na tej podstawie prezydent miasta już w kwietniu uruchomił procedurę zwolnienia dyrektor MOK-u. W maju oficjalnie Kołodyńska została usunięta ze stanowiska.

Sprawę rzekomego mobbingu badała również olsztyńska prokuratura. Prokuratura uznała, że zachowanie byłej dyrektor nie nosiło znamion przestępstwa mobbingu. Tym samym sprawa została umorzona.

Tymczasem MOK-iem kieruje już nowy dyrektor. Kołodyńską zastąpił na stanowisku Mariusz Sieniewicz.  

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • xnx 2017-12-06 19:24:50
  Pewnie ,że nie było chcieli wsadzić swojego człowieka na stanowisko to wymyślili nośny powód mam nadzieję ,że pani Agnieszka pójdzie do sądu i wygra spore odszkodowanie
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • nikt_ważny 2017-12-06 11:30:31
  Mobbing jest bardzo trudno udowodnić, gdyż potrzeba na to wiele dowodów. Pracownik, który doświadcza mobbingu powinien przedstawić niezbite dowody, że tak było. Powinien skrzętnie notować wszystkie złe rzeczy, jakich doświadczył od pracodawcy. Nie chcę komentować decyzji prokuratury, ale w tym przypadku jeżeli Inspektorat Pracy i komisja powołana przez prezydenta wykazały nieprawidłowości, tzn, że coś było na rzeczy....
  Odpowiedz Oceń: 13 5 Zgłoś treść
 • zak 2017-12-06 11:18:20
  Oskarżyli,nie udowodnili,umorzyli i pozbyli się w majestacie prawa.I oto mocodawcom chodziło. Pani Kołodyńskiej wypada tylko współczuć , zaskarżyć do sądu i czekać na "sprawiedliwość".
  Odpowiedz Oceń: 11 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.