Znany seksuolog Lew-Starowicz wyda opinię w sprawie Małkowskiego

Data dodania: 2015-01-10 19:10:30, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2015-01-16 12:41:09
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Znany seksuolog Lew-Starowicz wyda opinię w sprawie Małkowskiego
Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 3.0

Przed ostródzkim sądem toczy się proces byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o molestowanie urzędniczek i gwałt na jednej z nich. Jak udało nam się dowiedzieć biegłym, który sporządzi opinię w procesie będzie znany seksuolog profesor Zbigniew Lew-Starowicz.

- Potwierdzam, 5 stycznia sąd orzekający w tej procesie dopuścił dowód z opinii zespołu biegłych. Rzeczywiście opinię seksuologiczną w tej sprawie sporządzi profesor Lew - Starowicz. Przy takich opiniach pracują zespoły najczęściej dwuosobowe seksuolog i psycholog. Na sporządzenie opinii biegli mają 3 miesiące – mówi nam rzeczniczka sądu okręgowego w Elblągu Dorota Zientara.

Przypomnijmy, Czesław Jerzy Małkowski były prezydent Olsztyna jest oskarżony o molestowanie urzędniczek olsztyńskiego ratusza i o gwałt na jednej z nich. Proces prowadzony jest za zamkniętymi drzwiami od 2011 roku przed sądem rejonowym w Ostródzie.

Tuż po tegorocznych wyborach samorządowych, w których startował Czesław Jerzy Małkowski do opinii publicznej dotarły informacje, iż część zarzutów przeciwko Małkowskiemu się przedawniła. Chodzi dokładnie o zarzuty molestowania urzędniczek. Jeden z zarzutów przedawnił się na początku 2013 roku, drugi w maju 2014 roku.

Jak twierdzi obrońca Czesława Jerzego Małkowskiego – w interesie jego klienta nie jest umorzenie sprawy ze względu na przedawnienie.

- Oskarżonego nie interesuje umorzenie sprawy ze względu na przedawnienie. Z punktu widzenia osoby oskarżonej nie jest to decyzja korzystna, bo pozostaje wątpliwość, czy czyn miał miejsce. My twierdzimy, że czynu nie było – powiedział w wywiadzie dla Radia Olsztyn Ryszard Afeltowicz.

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Miś2 2018-11-12 03:55:28
    Normalny człowiek by się zapytał dlaczego tyle lat toczy się proces - i to klucz do rozwiązania problemu :)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Warto zobaczyć: Lekarze, specjaliści, gabinetyGabinety medyczne

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.