Znaleźli trotyl z czasów II wojny światowej. Ewakuacja mieszkańców i zablokowana DK16 w Mikoszach

Data dodania: 2019-02-21 10:26:40, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Znaleźli trotyl z czasów II wojny światowej. Ewakuacja mieszkańców i zablokowana DK16 w Mikoszach
Fot. KWP Olsztyn

Nawet do godziny 15.00 może być zablokowana droga krajowa nr 16 między Mikołajkami a Orzyszem w miejscowości Mikosze. Pracownicy firmy wykonującej remont mostu natrafili na skrzynki z trotylem z czasów II wojny światowej.

Dziś, 21 lutego, w trakcie prac remontowych mostu w Mikoszach na Mazurach odnaleziono skrzynki – jak się okazało – wypełnione trotylem z czasów II wojny światowej. Służby zdecydowały o ewakuacji około 50 osób z tej miejscowości. Jak informują policjanci KWP w Olsztynie – na miejscu są już saperzy z Orzysza, którzy zabezpieczą materiał i przeczesują teren, by sprawdzić, czy w okolicy nie ma innych ładunków wybuchowych.

Droga krajowa nr 16 w miejscowości Mikosze, na trasie Mikołajki-Orzysz, jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 15.00.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.