Zmarł Andrzej Rojek współtwórca zespołu ''Kaczki z Nowej Paczki''

Data dodania: 2016-01-08 10:48:34, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zmarł Andrzej Rojek współtwórca zespołu ''Kaczki z Nowej Paczki''
Fot. dmit.com.pl/Kaczki z Nowej Paczki, od lewej ś.p Zbigniew Rojek, ś.p Andrzej Rojek, Andrzej Brzozowski

Smutna wiadomość dla olsztyńskiego środowiska artystycznego. W olsztyńskim szpitalu zmarł 60-letni artysta Andrzej Rojek, współtwórca kapeli ''Kaczki z Nowej Paczki''.

Artystka, muzyk, działacz polonijny od 2005 roku mieszkający w Chicago, Andrzej Rojek zmarł w czwartkowe popołudnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Rojek pojawił się na polskiej scenie rozrywkowej w latach 80-tych i wraz z kapelą ''Kaczki z Nowej Paczki'' tworzył takie hity jak "Dziubdziub", "Luśka" czy "Piosenka wariata".

Rojek znany był nie tylko jako muzyk olsztyńskiej kapeli, ale również jako prowadzący w Chicago, gdzie mieszkał od 2005 roku, polonijne programy dla dzieci m.in Wesoła Szkoła czy Ananasy z naszej klasy. 

Andrzej Rojek zmarł w czwartek około godziny 17.00. Miał 60 lat.

Źródło: polskieradio.com/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.