Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2011-08-13 21:16
Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 10:35

Złamali Stal!

OKS 1945 Olsztyn pokonał dotychczasowego lidera - Stal Stalową Wolę 3:2 (2:1)! Dzięki temu zwycięstwu, olsztynianie znaleźli się na 3. miejscu w tabeli. Zobacz ponad 100 zdjęć z meczu!

W doskonałych humorach opuszczali stadion przy alei Piłsudskiego kibice olsztyńskiego zespołu. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Kaczmarka nie przestraszyła się lidera rozgrywek, który zapowiadał, iż jedzie do Olsztyna po trzy punkty. Olsztynianie od samego początku "siadli" na rywala i dość... niespodziewanie szybko zdobyli dwie bramki w ciągu kilku minut. Obie padły po strzałach głową, odpowiednio Pawła Baranowskiego i Radosława Stefanowicza. Ogromną rolę odegrał Łukasz Suchocki, który asystował przy obu trafieniach. To zszokowało zespół gości, którzy zamiast grać piłką, trafiali w nogi rywali przez co Paweł Byrski, czy też Marek Kusiak otrzymali indywidualne upomnienia. Po 20 minutach gry spotkanie się wyrównało. Sporo walki było w środkowej części boiska. W 39 minucie olsztyńscy obrońcy sprokurowali rzut wolny tuż przy linii pola karnego. Do piłki podszedł Marek Kusiak, który dzięki temu, iż olsztyński mur podskoczył do góry, ulokował pod nim piłkę przez co zaskoczył w bramce Piotra Skibę.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka, bowiem Stal doprowadziła do remisu. W polu karnym najprzytomniej zachował się... obrońca Przemysław Żmuda, który ulokował piłkę w siatce gospodarzy. Na tym nie koniec było emocji, bowiem chwilę później gola zdobył OKS! Ponownie świetną piłkę zagrał Łukasz Suchocki do Dominika Kuna, który silnym strzałem pokonał Sebastiana Ciołka. Kolejne minuty upływały na walce w środku boiska i szybkich kontrach obu zespołów. Lepiej siłami jednak rozporządzili piłkarze Kaczmarka, którzy do końca nie dali wyrwać prowadzenia, a mogli zdobyć kolejną bramkę, jednak Świderskiemu - po jednej z kontr - zabrało precyzji. W 89 minucie przedwcześniej boisko musiał opuścić Paweł Baranowski, bowiem podciął jednego z piłkarzy Stali tuż przez polem karnym. Na szczęście piłkarze gości już gorzej wykonali ten stały element gry, gdyż piłka grafiła w mur.

OKS 1945 Olsztyn - Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)
1:0 - Paweł Baranowski 9'
2:0 - Radosław Stefanowicz 11'
2:1 - Marek Kusiak 40'
2:2 - Przemysław Żmuda 47'
3:2 - Dominik Kun 51'

Żółte kartki: Byrski, Kusiak, Piątkowski, Skórski (Stal)
Czerwona kartka: Baranowski (OKS)