Zintegrowany Informator Pacjenta – sprawdź jakie są koszty Twojego leczenia

Ostatnia aktualizacja 2013-10-16 11:45:06, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W olsztyńskim starostwie przy Placu Bema pojawił się mobilny punkt ZIP, gdzie można zarejestrować się do nowego systemu, by później, już w domu, z własnego komputera sprawdzać na bieżąco kolejki do specjalistów, czy też jakie świadczenia zdrowotne nam wykonano w szpitalu, poradni specjalistycznej, czy rehabilitanta i ile to kosztowało.

Fot. powiat-olsztynski.pl

Aby uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, należy się zarejestrować. Pomoc w tej kwestii oferuje NFZ i starostwo powiatowe, które uruchomiło mobilny punkt ZIP na parterze urzędu. Pracownicy wyjaśniają, jak się zarejestrować i poruszać po systemie, korzystając już z własnego komputera w domu.

Z możliwości zarejestrowania się w systemie przez dwa dni (14, 15 października) skorzystało w olsztyńskim starostwie ponad 100 osób.

Osoby, które nie zdążyły zarejestrować się w ZIP będą mogły to jeszcze zrobić na parterze olsztyńskiego starostwa w piątek 18 października w godzinach od 9 do 14.30.

- Tak naprawdę wystarczy kilka minut, żeby zarejestrować się w nowym systemie ZIP: otrzymać login i hasło, a potem spokojnie korzystać  przy użyciu własnego komputera  ze swojego konta i ogromnej bazy danych na temat swojego leczenia – mówi Maciej Dublaszewski, pracownik działu ewidencji olsztyńskiego oddziału NFZ.

Po wejściu do systemu ZIP pacjenci mogą sprawdzać informacje medyczne w czterech kategoriach tematycznych. W pierwszej znajduje się cała baza aktów prawnych dotyczących służby zdrowia, w drugiej znajduje się wykaz placówek, gabinetów i poradni, w których można się leczyć i które mają podpisaną umowę na świadczenia z NFZ. W trzeciej znajduje się rejestr usług medycznych, gdzie można sprawdzić wszelkie świadczenia, które były nam udzielane od 2008 roku. W ostatniej znajduje się podgląd do systemu EWUŚ, gdzie można podejrzeć status ubezpieczonego.

Źródło: powiat-olsztynski.pl/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.