Zgubił się w lesie podczas grzybobrania. Zadzwonił na policję

Ostatnia aktualizacja 2017-09-13 12:26:10, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zgubił się w lesie podczas grzybobrania. Zadzwonił na policję

Podczas grzybobrania chwila beztroski i zapomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, może skutkować utratą orientacji w terenie. Przekonał się o tym pewien 30-latek, który zgubił się w kompleksie leśnym zbierając grzyby.  

Sezon na grzybobranie to również sezon poszukiwań zagubionych w lesie miłośników tej formy wypoczynku. Kolejny przykład na potwierdzenie tej tezy miał miejsce w miniony wtorek. Oficer dyżurny z lidzbarskiej komendy policji otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował, że zgubił się w lesie. Dyżurny poprosił, by mężczyzna nasłuchiwał sygnałów dźwiękowych, które będą włączone przez policjantów, którzy zostali skierowani we wskazany rejon. Zgłaszający zdążył jeszcze przekazać, że rozładowuje mu się telefon i że jest w lesie w okolicach miejscowości Karbowo. Na miejsce natychmiast pojechał patrol interwencyjny. Po przejechaniu około 500 metrów mundurowi zauważyli zagubionego grzybiarza. 30-latek zareagował na wysyłane sygnały dźwiękowe.

Jak ustalili mundurowi, samochód którym przyjechał mężczyzna, był zaparkowany kilka kilometrów od miejsca, gdzie zagubiony grzybiarz wyszedł na drogę.

Policjanci apelują, aby przed wycieczką do lasu poinformować swoich bliskich w jakich okolicach będziemy zbierać grzyby oraz kiedy planujemy wrócić. Nie należy wybierać na się grzyby w pojedynkę. Warto mieć także przy sobie naładowany telefon komórkowy.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Rambo :) 2017-09-13 12:46:50
    30 letni gamoń - to nie tropiki tylko las koło szosy, wioska przy wiosce. Rozumiem, 70 lat , zziębnięty wyczerpany. Ale taki? idziesz chłopaku przed siebie i jakąś drogę znajdziesz. W przeciwnym razie nie wychodź bo może policja w tym czasie mogła zrobić coś pożyteczniejszego
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.