Zespół z Olsztyna nagrał piosenkę Pawła Domagały w języku migowym [WIDEO]

Data dodania: 2019-06-28 16:30:00, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zespół z Olsztyna nagrał piosenkę Pawła Domagały w języku migowym [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. YouTube

Olsztyński zespół MigBand ma na swoim koncie wiele muzycznych hitów. Tym razem młodzi ludzie wzięli na warsztat piosenkę „Weź nie pytaj” Pawła Domagały. Utwór jest na tyle ciekawy, że został nagrany w języku migowym.

Zespół MigBand pochodzi z Olsztyna. Młodzi muzycy, jak sami o sobie piszą, mają wiele pasji, ale największą z nich jest muzyka.

Jesteśmy z Ośrodka dla Niesłyszących w Olsztynie. Mamy różne marzenia, ale naszym wspólnym marzeniem jest miganie muzyki

- piszą o sobie członkowie zespołu MigBand na Facebooku.

Uczniowie Ośrodka dla Niesłyszących chcą przełamywać bariery pomiędzy dwoma światami: słyszących i niesłyszących. MigBand ma na swoim koncie już wiele niecodziennych hitów. Niecodziennych, bo zinterpretowanych w Polskim Języku Migowym (PJM). W ich wykonaniu możemy obejrzeć, m.in. „Obiecuję” Roksany Węgiel, „Upiora w operze”, „Nadzieję” zespołu IRA, a także legendę o św. Jakubie oraz legendę o Łynie. Wszystkie nagrania są w języku migowym.

Ich najnowszym dokonaniem jest interpretacja popularnego utworu Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. W nagraniach wzięli udział: Andrzej Dzik, Zuzanna Klinicka, Sylwester Milewski, Nikol Szamryło i Natalia Teleon. Opiekunkami grupy są Ewa Miller i Anna Nowicka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej w Olsztynie. Teledysk znajduje się poniżej.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.