Zdjęcia do nowego filmu Domalewskiego powstaną w Olsztynie. U boku znanych aktorów zagrają olsztynianie i... tramwaj

Data dodania: 2019-02-11 11:15:41, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zdjęcia do nowego filmu Domalewskiego powstaną w Olsztynie. U boku znanych aktorów zagrają olsztynianie i... tramwaj
Piotr Domalewski i Arkadiusz Jakubik podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Fot. materiały prasowe

Olsztynianie mają okazję zagrać w filmie, w dodatku - u boku takich aktorów jak Arkadiusz Jakubik i Kinga Preiss. Reżyser Piotr Domalewski wraca bowiem w nasze strony, by zrobić tu zdjęcia do nowego filmu ''Jak najdalej stąd''.

Debiut fabularny Piotra Domalewskiego ''Cicha Noc''', opowiadał historię rodzinnej wigilii na warmińskiej wsi. Film powstał w 2017 roku z udziałem samorządu naszego województwa, który dofinansował projekt w ramach Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Zdjęcia do filmu powstały na Warmii w niecałe 30 dni.

W rolach głównych zagrali między innymi Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, czy Tomasz Ziętka. W jednym z epizodów występował Artur Steranko, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Film zgarnął aż 10 statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły 2018.

Po tym sukcesie, Domalewski szykuje kolejny film – ''Jak najdalej stąd''. Zdjęcia ponownie powstaną na Warmii – tym razem w Olsztynie. Ekipa pracować tu będzie od 21 do 26 lutego. To szansa dla olsztynian, którzy chcieliby przeżyć filmową przygodę u boku takich aktorów jak Arkadiusz Jakubik i Kinga Preiss. Jak udało nam się ustalić, chętni do statystowania olsztynianie, za dzień zdjęciowy, otrzymają około 80 złotych. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz ->

Ten film to nie tylko szansa na filmowy debiut dla olsztynian, ale i... tramwaju. Zdjęcia realizowane będą między innymi podczas przejazdu Solarisem Tramino.

- Zdjęcia będą realizowane m. in. w trakcie przejazdu tramwajem, na dworcu, na ulicach Pana Tadeusza i Mickiewicza. W związku z tym nastąpi tam czasowa zmiana organizacji ruchu, ale z tego co mówią producenci, film zapowiada się bardzo interesująco, zatem warto w nim zagrać - poinformował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Co oczywiste, producenci nie zdradzają jego fabularnych sekretów, ale jak mi mówiono, jest to szybka produkcja, więc na premierę nie trzeba będzie długo czekać. Dla nas jest ważne, że film pokaże przysłowiowy kawałek miasta, i to także z jego lepszej strony.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • AKWIZYTORZHELSINEK 2019-02-15 11:04:00
  Lakoniczna Wiadomość. Nie wiem gdzie stanąć z Catering imprez integracyjnych i sportowych
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Związkowiec 2019-02-13 15:20:50
  Niech przejdą się od zalanego tunelu wzdłuż alei Wojska polskiego. Nic nie trzeba zmieniać. PRL wypisz wymaluj. A ze tramwaj bo to chyba film z gatunku fiction...
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2019-02-11 17:51:23
  Tytuł często bywa przewrotny , czasem metaforyczny, czasem jest zwykłym rebusem, grą słów. :) Pan Jakubik jest niezłym aktorem. Dom Zły, Cicha Noc, Wesele....kto by pomyślał, pamiętając rolę w 13-tym posterunku
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Abc 2019-02-11 17:12:39
  Tytuł adekwatny do sytuacji w mieście
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.