Zbigniew Brzoza oficjalnie dyrektorem olsztyńskiego teatru

Data dodania: 2018-11-22 11:26:36, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zbigniew Brzoza oficjalnie dyrektorem olsztyńskiego teatru
Fot. Gustaw Marek Brzezin/Twitter

Reżyser Zbigniew Brzoza odebrał akt powołania na stanowisko dyrektora olsztyńskiego Teatru Jaracza. Tym samym oficjalnie zastąpił Janusza Kijowskiego, który przez lata piastował tę funkcję.

Dziś (22 listopada) oficjalnie pracę w Teatrze Jaracza rozpoczął nowy dyrektor placówki – Zbigniew Brzoza.

Wykładowca i reżyser został wybrany w konkursie, który rozpisał urząd marszałkowski jako jednostka, której olsztyński teatr podlega. Decyzję o rozpisaniu konkursu urząd podjął po zaostrzającym się konflikcie dotychczasowego dyrektora Janusza Kijowskiego z częścią pracowników.

W konkursie swoje aplikacje złożyło 15 kandydatów, 11 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

Ostatecznie to Brzoza został wybrany na miejsce Janusza Kijowskiego, który przez lata pełnił funkcję dyrektora teatru.

Zbigniew Brzoza będzie kierował teatrem przez najbliższe pięć lat.

Brzoza to absolwent reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Przez dziesięć lat prowadził Teatr Studio w Warszawie, a także zajmował stanowisko dyrektora artystycznego w Teatrze Nowym w Łodzi. To także wykładowca reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.