Zanieczyszczenie Łyny. Ruszył proces prezesa firmy mleczarskiej

Data dodania: 2019-05-08 11:10:56, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zanieczyszczenie Łyny. Ruszył proces prezesa firmy mleczarskiej
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim ruszył proces prezesa firmy mleczarskiej Polmlek, oskarżonego o zanieczyszczenie Łyny. Przemysław M. nie przyznaje się do winy.

Prokurator 11 grudnia ubiegłego roku skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi M. Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się proces w tej sprawie.

- Przemysław M. został oskarżony o to, że w okresie od 1 marca 2017 r. do dnia 18 marca 2018 r. jako Prezes Zarządu Zakładu Mleczarskiego POLMLEK w Lidzbarku Warmińskim nie utrzymywał w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez zakład produkcyjny. W wyniku tego miało dojść do wylewania się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu oraz wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości określone pozwoleniem zintegrowanym. W ocenie prokuratora Przemysław M. takim działaniem doprowadził do zanieczyszczenia Łyny i istotnego obniżenia jakości wody w tej rzece – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Prezes firmy nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 17 lipca, wówczas będą przesłuchiwani świadkowie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Alek 2019-05-09 09:44:34
    Jestem bardzo ciekwy jaki będzie wyrok. Mam nadzieję, że portal będzie trzymał rękę na pulsie a sąd stanie na wysokości zadania i przywali solidną karę tak żeby następnym razem mu się to nie opłacało.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.