Zanieczyścili Łynę? Są zarzuty dla prezesa dużego przedsiębiorstwa

Data dodania: 2018-11-13 12:27:12, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zanieczyścili Łynę? Są zarzuty dla prezesa dużego przedsiębiorstwa

Zarzut zanieczyszczenia środowiska w znacznych rozmiarach usłyszał prezes firmy Polmlek. Prokuratura zarzuca mu, że kierowana przez niego firma doprowadziła do zanieczyszczenia wód rzeki Łyny.

Jak wyjaśnia prokuratura, do zanieczyszczania wody rzeki Łyny miało dochodzić od marca ubiegłego roku do marca tego roku.

Przyczyną obniżenia jakości wody było zdaniem śledczych nieutrzymywanie w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez Polmlek. To powodowało wylewanie się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu.

- Dochodziło też do wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości - informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Te dane zostały potwierdzone badaniami przeprowadzanymi przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie z delegaturą w Elblągu. Podobną opinię wydał biegły z zakresu ochrony środowiska.

Prezes Polmleku z Lidzbarka Warmińskiego, Przemysław M. usłyszał więc zarzuty zanieczyszczenia środowiska znacznych rozmiarów. Prezes przedsiębiorstwa nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśniań.

Za zanieczyszczenie Łyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • poziomka 2018-11-13 13:32:35
    Jeśli o mnie chodzi to ja sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Nikt tak naprawdę nie wie kto to zrobił, tylko są domysły i pewnie nie lubią tej mleczarni i ich właścicieli i chcieli im zatruć życia. Tak mi sie wydaje
    Odpowiedz Oceń: 1 11 Zgłoś treść
  • waldek102 2018-11-13 13:28:34
    a mając znajomości zapłaci 400pln mandatu i po sprawie:)) a mleczarnia dalej będzie truła Lidzbark i okolice. Do tego się postraszy ludzi, że jak będą narzekać to jedyny zakład chlebodawca zwinie się i będą już żyli w pełnym kurorcie zapewnionym im przez byłych/niebyłych z pEŁO rządzących miastem..... obraz kolesiostwa, cwaniactwa nędzy i rozpaczy.
    Odpowiedz Oceń: 12 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.