Zamiast sześciu kół miał dwa. O awarii świateł informował komunikat napisany... sprayem

Ostatnia aktualizacja 2017-08-11 12:03:58, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zamiast sześciu kół miał dwa. O awarii świateł informował komunikat napisany... sprayem

Mandatem karnym i odholowaniem niesprawnego pojazdu zakończyła się kontrola drogowa ciężarówki z naczepą, która poruszała się po Olsztynie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły napisy na pojeździe informujące o jego awarii oraz to, że zamiast sześciu kół miał tylko dwa.  

"Pojazd holowany" i "Brak świateł"- napisy te widoczne na samochodzie ciężarowym przyciągnęły uwagę policjantów olsztyńskiej drogówki. Funkcjonariusze zauważyli pojazd na al. Wojska Polskiego. Gdy podjechali bliżej zorientowali się, że brak świateł to "najmniejsze" przewinienie kierowcy.

Podczas kontroli okazało się, że stan techniczny pojazdu jest fatalny i w ogóle nie powinien wyjechać na drogę. Naczepa zamiast na sześciu, poruszała się tylko na dwóch kołach. Z pojazdu wystawały kable. Ponadto, jak się okazało, kierowca nie posiada uprawnienia do kierowania samochodami ciężarowymi. Ważność jego badań skończyła się kilka miesięcy temu.

Policjanci zakazali 58-latkowi dalszej jazdy. Nałożyli na niego mandat karny. Zatrzymali również dowód rejestracyjny naczepy i wezwali na miejsce pomoc drogową, która odholowała niesprawny pojazd na koszt jego właściciela.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze