Zamachy terrorystyczne w Christchurch. Na miejscu jest kulomiot olsztyńskiego klubu

Data dodania: 2019-03-15 09:54:22, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zamachy terrorystyczne w Christchurch. Na miejscu jest kulomiot olsztyńskiego klubu
Fot. Konrad Bukowiecki/Twitter

Do strzelaniny w Christchurch w Nowej Zelandii doszło dziś około godziny 2:45 czasu polskiego, w meczecie Al-Nur i przed godziną 4 nad ranem czasu polskiego, na przedmieściu Christchurch w meczecie Masdżid Linwood. Niedaleko miejsca tragedii przebywa kulomiot klubu AZS Olsztyn, Konrad Bukowiecki, który zapewnia, że jest bezpieczny.

W zamachach terrorystycznych na dwa meczety w nowozelandzkim mieście Christchurch zginęło co najmniej 49 osób, a 20 zostało rannych. Zatrzymano cztery osoby, mogące mieć związek z zamachami.

Władze zaapelowały o zamknięcie wszystkich meczetów w kraju. Nakazano mieszkańcom pozostanie w domach do odwołania.

Na miejscu, zaledwie kilka kilometrów od miejsca tragedii, przebywa obecnie kulomiot olsztyńskiego klubu AZS Olsztyn – Konrad Bukowiecki, który pojechał do Christchurch na zaproszenie nowozelandzkiego kulomiota, Toma Walsha, aktualnego mistrza świata. Bukowiecki wziął tam udział w dwóch konkursach - w tym w międzynarodowych mistrzostwach Nowej Zelandii. Dwa razy zajął trzecie miejsce (20,20 m i 20,25). 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.