Załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski zwycięzcą rajdu Warmińskie Szutry [ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja 2017-06-18 20:57:50, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski zwycięzcą rajdu Warmińskie Szutry [ZDJĘCIA]
Fot. Facebook.com/ZbyszekStaniszewski

Zbigniew Staniszewski z pilotem Sebastianem Rozwadowskim zwyciężyli klasyfikację gości w rajdzie Warmińskie Szutry, drugiej eliminacji cyklu Szuter Cup.

Olsztyńska załoga w Fordzie Fiesta R5 zapisała na swoim koncie zwycięstwa w pięciu z ośmiu odcinków specjalnych. Druga w klasyfikacji załoga, Wojciech Chuchała i Sebastian Sadowski (Ford Fiesta R5), zanotowała 16,7 sekundy straty (w tym kara +10 sekund za potrącenie szykany), trzecia Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) stracili do zwycięzców 21,6 sekundy.

- Jestem szczęśliwy bo rywalizacja z konkurentami w identycznych Fordach Fiesta była bardzo wymagająca i zacięta - powiedział tuż po rajdzie Zbigniew Staniszewski. - Podjęliśmy ryzyko, zaatakowaliśmy od pierwszego odcinka i nasza taktyka się powiodła. Nie czekałem na ruch konkurentów, postawiliśmy swoje warunki gry i nasza przewaga bezpiecznie rosła. Pierwsza pętla w naszym wykonaniu szalona i ryzykowna, potem zwolniliśmy i drugą pojechałem po profesorsku bo było szybko, ale bezpiecznie. Ostatnie dwa odcinki to pełna kontrola aby dowieźć zwycięstwo do mety. Znakomita niedziela w pięknych okolicznościach przyrody, wśród wielu naszych kibiców z Olsztyna i całego regionu. Ilość pozdrowień bardzo mile mnie zaskoczyła. Dziękuję wszystkim za doping i do zobaczenia na rajdzie Warmińskim już za tydzień.

Niezwykle zadowolony z wyścigu był również pilot Sebastian Rozwadowski, który zaznaczył, iż zostały zrealizowane wszystkie cele dostarczając kibicom wielu emocji.

- Wygrany rajd i kolejne punkty do cyklu Szuter Cup oraz zwycięstwo z utalentowanym Wojtkiem Chuchałą - powiedział Rozwadowski. - Znakomicie rozegraliśmy to strategicznie. Maximum atak od początku, zdobycie przewagi i możliwość bezpiecznego "oddawania" sekund na dwóch ostatnich odcinkach. Strategia to także jest część rajdów. Nam dzisiaj zagrało wszystko w 100%. Rajd rozgrywany przy pięknej pogodzie i w świetnej atmosferze. Dziękujemy za dziesiątki pozdrowień na dojazdówkach i w strefie serwisowej. Tym większa radość że już za tydzień pokażemy się kibicom w naszym Olsztynie. Zarówno ja jak i Zbyszek uwielbiamy Rajd Warmiński. Mimo że rozgrywany w niższej randze zapraszamy kierowców trenujących przed Rajdem Polski do udziału w Warmińskim. Mam nadzieję że dopisze konkurencja i stworzymy świetne widowisko"

Źródło: własne, materiał prasowy

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Również Czytelnik 2017-06-19 20:55:04
    @Zawodnik, bardzo słuszna uwaga. Niech redakcja będzie bardziej czujna, a nie zamieszcza jak leci materiały prasowe, które są tylko po to, aby promować daną osobę czy też produkt
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Zawodnik 2017-06-19 15:05:18
    Tylko jedno małe "ALE". Ten rajd to głównie eliminacja rajdów okręgowych, a tam bohaterami byli nie Staniszewski i Rozwadowski, ale Dudziński i Binięda. Klasyfikacja "Gość" ma jedynie urozmaicić kibicom oglądanie rajdów okręgowych, a nie nieść marketingową pieśń o zwycięstwie Staniszewskiego, który de facto jeździ tam po pietruszkę i odnoszę wrażenie, że to prywatne mistrzostwa biznesmenów w Warmii. Więcej uwagi dla zawodników RO oraz zdjęć. Pan Zbyszek miał dość czasu na splendor, gdy jeździł w Mistrzostwach Polski, ale tam najszybszy nigdy nie był. Za to w klasie "Gość" zawodach towarzyskich bryluje obierając uwagę zawodnikom startującym za ostatnie pieniądze. Polecam lekturę - https://www.ewrc-results.com/profile.php?p=5004
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.