Zalane boisko na Dajtkach. Odwołany mecz z Sokołem Ostróda

Data dodania: 2019-02-02 13:21:01, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zalane boisko na Dajtkach. Odwołany mecz z Sokołem Ostróda
Sztaby szkoleniowe Stomilu i Sokoła wspólnie przyznały, że gra na takiej murawie nie jest możliwa
Fot. Łukasz Kozłoski / Olsztyn.com.pl

Nie doszło do skutku zaplanowane na sobotnie południe spotkanie sparingowe Stomilu z trzecioligowym Sokołem Ostróda.

Decyzja o odwołaniu gry kontrolnej na olsztyńskich Dajtkach zapadła na godzinę przed terminem rozpoczęcia meczu. Główną przyczyną był fatalny stan sztucznej nawierzchni, na której w wielu miejscach stała woda. Wprawdzie pracownicy... biurowi klubu próbowali ją zgarnąć, ale nie przynosiło to oczekiwanych efektów.

Dlaczego sparing nie mógł zostać rozegrany zatem w pobliskiej Ostródzie?

- Z tego co nam powiedzieli przedstawiciele Sokoła, boisko w Ostródzie również nie jest w najlepszym stanie - oznajmił nam rzecznik prasowy Stomilu, Paweł Piekutowski.

Choć kilka miesięcy temu prace na stadionie przy alei Piłsudskiego pochłonęły łącznie 6,5 mln zł to mecz kontrolny na tym obiekcie również nie mógł zostać rozegrany, bowiem włączenie choćby podgrzania murawy poniosłoby za sobą zbyt wysokie koszty jak na rangę spotkania.

Następny sparing olsztynianie rozegrają 9 lutego w Mrągowie z juniorami Karpat Lwów.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Tramwaj 2019-02-02 18:10:06
  Boisko na Dajtkach jako jedyne sztuczne w Olsztynie jest nadmiernie eksploatowane.Tak jak wszystkie boiska w 170 tysięcznym mieście wymaga pilnie kapitalnego remontu.Ale co to obchodzi Dyktatora/Prezydenta.WSTYD.Czas odejść Panie Prezydencie.
  Odpowiedz Oceń: 12 2 Zgłoś treść
 • chwm 2019-02-02 17:17:44
  Deszcz padał w nocy,momentami gwałtownie.Zmarznięta murawa nie przyjmuje wody i to jest główna przyczyna...
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • sks 2019-02-02 16:37:30
  Gdzie wy do I ligi jak wy nawet sparingu nie macie gdzie rozegrać . Bez stadionu , bez infrastruktury , bez pieniędzy i tak cud że prezydent tyle lat trzymał w szafie trupa. Za to macie tramwaje i lotnisko z którego będziecie mogli latać na Lechię , oczywiście pod warunkiem że są na tym lotnisku samoloty , bo w Olsztynie chyba nic mnie nie jest wstanie zadziwić.
  Odpowiedz Oceń: 4 7 Zgłoś treść
 • Hmm 2019-02-02 16:06:29
  To już jest koniec, nie ma już NIC. GRABARZE olsztyńskiego sportu siedzą w ratuszu i OSIRze!!! Kompromitacja goni kompromitację...
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Hmm 2019-02-02 16:06:29
  To już jest koniec, nie ma już NIC. GRABARZE olsztyńskiego sportu siedzą w ratuszu i OSIRze!!! Kompromitacja goni kompromitację...
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.