Zaginął 22-latek. Ostatni raz widziany był w Kortowie

Ostatnia aktualizacja 2017-03-20 13:52:17, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zaginął 22-latek. Ostatni raz widziany był w Kortowie

Olsztyńscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 22- latka. Mirosław Paź ostatni raz widziany był w środę około godziny 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu studenckiego. Dziś do akcji poszukiwania mężczyzny włączyli się strażacy, którzy przeczesują dno jeziora Kortowskiego.  

Trwają poszukiwania zaginionego 22-latka. Mężczyzna ostatni raz widziany był w środę (15.03) około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu i do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Policjanci od momentu przyjęcia zawiadomienia prowadzą akcję poszukiwawczą. Sprawdzony został monitoring z miasteczka studenckiego oraz z kamer miejskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagrania z okolicznych przystanków i autobusów. Niestety, żadna z kamer nie zarejestrowała, aby 22- latek opuścił teren kampusu.

Przeprowadzono również rozmowy z rodziną oraz znajomymi mężczyzny, w szczególności z osobami, z którymi spędzał środowy wieczór.

Policyjni wodniacy sprawdzili już linię brzegową pobliskiego jeziora. Przeczesano również okoliczne lasy, tereny podmokłe, czy okolice ciągów komunikacyjnych.

W poszukiwania zaangażowane zostały również inne służby. Płetwonurkowie ze Straży Pożarnej sprawdzili dno pobliskiego jeziora. Do akcji włączyli się również ochotnicy z Klebarka wraz ze specjalnie przeszkolonymi do poszukiwań psami oraz specjalna grupa ratowników z olsztyńskiego PCK.

Dziś płetwonurkowie ze Straży Pożarnej ponownie włączą się do akcji. Tym razem przeszukiwać będą dno jeziora za pomocą sonaru.

Komunikaty o zaginięciu 22- latka zostały rozesłane do jednostek na terenie całej Polski. Wykorzystano również Regionalny System Ostrzegania.

Informacja o zaginionym trafiła także m. in. do taksówkarzy i kierowców autobusów.

Jak mówią policjanci sprawdzany jest każdy wątek.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt pod nr 997 lub bezpośrednio z policjantką prowadzącą sprawę tel. 605 549 341.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.