Zabił kobietę i wydłubał jej oczy. Wracamy do sprawy brutalnego mordu w Olsztynie

Data dodania: 2015-04-17 12:53:54, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zabił kobietę i wydłubał jej oczy. Wracamy do sprawy brutalnego mordu w Olsztynie

Prokuratura ma już niemal kompletny materiał w sprawie brutalnego zabójstwa, do którego doszło w styczniu tego roku na ul. 11 Listopada w Olsztynie. Chory psychicznie Tadeusz G., który wyszedł  na wolność po długoletnim leczeniu, na które skazano go po zabójstwie konkubiny, ponownie zamordował. Tym razem jego ofiarą padła sąsiadka.  

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w styczniu tego roku na ul. 11 Listopada. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, z relacji której wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada ma miejsce awantura. Zgłaszająca powiedziała funkcjonariuszowi, że słyszy krzyki wołania o pomoc. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.

Po wejściu do lokalu policjanci obezwładnili 62-letniego Tadeusza G., który stał nad martwym, zakrwawionym ciałem 59-letniej kobiety. Sprawca zmasakrował ciało kobiety, wydłubując jej oko oraz okaleczając twarz. 62-letni Tadeusz G. usłyszał  zarzut zabójstwa. Został aresztowany. Jak się okazało, mężczyzna niedługo wcześniej wyszedł po długoletnim leczeniu, na które skazano go, po zabiciu konkubiny.

Sprawca trafił więc do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy Areszcie Śledczym na warszawskim Mokotowie. Tam też przebywa do dziś. Prowadząca sprawę olsztyńska prokuratura – ma już niemal komplet dokumentów.

- Materiał zgromadzony w toku tego postępowania jest już w praktyce niemal kompletny. W ostatnim okresie wpłynęła opinia biegłych z badań genetycznych śladów zabezpieczonych w trakcie oględzin. Do przeprowadzenia została opinia sądowo-psychiatryczna. Badania zostaną zlecone biegłym Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Warszawa Mokotów przy tamtejszym Areszcie Śledczym, w którym stosowany jest wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy, na razie w okresie do 23 lipca tego roku – informuje Zbigniew Czerwiński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Jeśli biegli potwierdzą u mężczyzny chorobę psychiczną zostanie uznany za niepoczytalnego. A to oznacza, że ponownie poddany zostanie leczeniu i nie trafi do więzienia.
 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Michalina 2017-09-03 13:10:20
  Minęły dwa lata. Czy wiadomo, jaki jest ciąg dalszy tej sprawy? Czy bandyta siedzi w więzieniu, w szpitalu czy przebywa na wolności?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Korwin Max Cejrowski 2015-04-17 22:45:18
  Wypierdolić cały system sądowniczy, zwolnić WSZYSTKICH, musi być czystka w tym systemie! WSZYSCY WON.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Abcdrhjkl 2015-04-17 15:50:44
  za ziolo idzie sie pierdziec, a za zabojstwo ze szczegolnym okrucienstwem mu zolte papiery dadza...heh. A nie mozna by go zutylizowac?
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • w 2015-04-17 14:27:56
  Kara śmierci rozwiązałaby problem juz za pierwszym razem.
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.