Z Olsztyna do Gryźlin pojedziemy komunikacją miejską

Data dodania: 2018-07-11 08:54:20, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-11 10:00:40
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Z Olsztyna do Gryźlin pojedziemy komunikacją miejską
Fot. MPK Olsztyn

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo z Olsztyna do Gryźlin i z powrotem dostaniemy się komunikacją miejską. Na ten moment Zarząd Dróg, ZIeleni i Transportu oraz przedstawiciele gminy Stawiguda prowadzą rozmowy. Prawdopodobnie dziennie będzie siedem połączeń.

- Podjęliśmy działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom gminy wygodne połączenia komunikacyjne do miasta Olsztyna. W chwili obecnej trwa ustalanie szczegółów porozumienia pomiędzy gminą Stawiguda, a gminą Olsztyn. Porozumienie ma zostać podpisane w lipcu lub z początkiem sierpnia i obowiązywać do końca 2019 roku - mówi Grażyna Miazio z Urzędu Gminy w Stawigudzie.

Szczegóły są na ten moment omawiane, jednak już teraz znane są niektóre szczegóły. Wiadomo, że autobusy będą się zatrzymywały w Tomaszkowie, Dorotowie, Stawigudzie, Miodówku i Gryźlinach.

- Planowanych jest 7 połączeń dziennie. Autobus z Olsztyna wyjeżdżałby i przyjeżdżał z i na pl. Roosevelta - wyjaśnia Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Pasażerowie za przejazd wnosiliby takie same opłaty jak w Olsztynie, tj. za bilet jednorazowy normalny 3 zł, a za bilet sieciowy 80 zł. Uruchomienie połączeń planowane jest na wrzesień.

Połączenie to bez wątpienia ułatwi życie mieszkańcom podolsztyńskich miejscowości.

- Pomysł na połączenia wymusiła niejako sytuacja, w której znajduje się gmina Stawiguda, a mianowicie wzrost liczby mieszkańców oraz nowe zakłady pracy, które lokują się pod Olsztynem, w związku z tym chcemy zapewnić transport pracownikom firm, które powstaną na terenie naszej gminy - tłumaczy Grażyna Miazio. - Pragniemy aby autobusy miejskie były alternatywą dla busów, które nie zawsze oferują pasażerom wystarczający komfort podróży. Chodzi także o wygodę i szerszy asortyment połączeń. Zależy nam również na młodzieży szkół średnich, tak by ułatwić im dotarcie do miejsca nauki.

Przypomnijmy, że były plany uruchomienia połączenia miejskiego aż do Olsztynka. Jednak gimna Olsztynek nie była tym zainteresowana.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • BrakMózgu13 2018-07-12 22:09:28
  Dlaczego Olsztynek się na to nie zgodził?! Czy można gdzieś zapoznać się z oficjalnym pismem argumentujący tą decyzję?! Przecież to chore! Jak można być nie zainteresowanym takim planem/pomysłem?! Rozumiem że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które w budżecie nie były brane pod uwagę no ale losie!!! Ręce opadają!!!! Bardzo proszę o zapytanie się ponowne kogoś, kto ma coś w mózgu czy na pewno taka siatka połączeń nie jest potrzebna!!! Boże, czy Ty to widzisz?!
  Odpowiedz Oceń: 9 1 Zgłoś treść
 • Waz 2018-07-12 11:54:28
  To niech gmina stawiguda kupi autobusy i zrobi własną komunikację... Dlaczego z podatków Olsztynian będzie komunikacja dla mieszkańców innej gminy????
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • dsf 2018-07-12 10:21:45
  a gmina Purda? miejscowości graniczą z Olsztynem, a nie ma jak dojechać w cywilizowany sposób...
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • z olsztyna 2018-07-11 10:50:16
  Szkoda tylko że lotnisko jest w Szymanach.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.