Z obawy przed policją wyskoczył z jadącego auta, wylądował... w celi

Data dodania: 2018-07-09 15:22:35, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-09 15:23:35
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Z obawy przed policją wyskoczył z jadącego auta, wylądował... w celi

Na olsztyńskim Zatorzu rozegrały się sceny niczym z hollywoodzkiego filmu. 23-letni kierowca samochodu wyskoczył z jadącego auta podczas policyjnego pościgu. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Młody kierowca trafił do aresztu i już usłyszał zarzuty.

Uwagę policjantów patrolujących ulice Zatorza przykuł samochód, którym kierował 23-latek. Auto jechał szybko, dlatego funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być pijany. Stróże prawa, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali zatrzymać pojazd. Mężczyzna najpierw zwolnił, a później nagle przyspieszył i zjechał w mniejsze uliczki. Młody mężczyzna miał nadzieję, że zgubi policyjny pościg.

W pewnym momencie 23-latek otworzył drzwi samochodu i wyskoczył, w środku pozostawiając pasażera. Pojazd następnie uderzył w murek otaczający parking. Jego o 5 lat starszy towarzysz odniósł powierzchowne potłuczenia.

Okazało się, że kierowca miał powód do ucieczki. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że ma zakaz prowadzenia pojazdów i uważał, że uda mu się uniknąć kontroli. Jego zeznania potwierdziły się. Mężczyzna został przebadany alkomatem, był trzeźwy.

Nierozsądny kierowca noc spędził w areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mimo orzeczonego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli policyjnej. Olsztynianin będzie też musiał zapłacić wysoki mandat. Za te przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Zaoczny swiadek 2018-07-11 15:10:52
    Byłem świadkiem kierowca jechał z 50 na godzinę. Fakt nie zatrzymal się na wezwania policjantów ale policja też nie była święta zamiast się zatrzymać jak wyskoczył to jeszcze wzięli i przyspieszył aby go potracic ciekawe czy dla tego śmialka nic się nie stało. A dla drugiego który był pijany i się rzucał nic nie zrobili puścili to wolno. Tylko wziąść nagrać film
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.