XIX Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja 2011-03-12 16:36:18, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Już po raz 19.Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie organizuje Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Zobacz program.

Fot. Tomasz Żurek

Tegoroczna edycja, wspierania tradycyjnie przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, z powodu remontu zabytkowego gmachu Teatru, rozegra się w innych przestrzeniach. Nie oznacza to jednak zmiany formuły marcowego festiwalu.

W zastępczej siedzibie przy ul. Pstrowskiego 23, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz w Sali Auditorium Maximum Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP, zobaczymy szeroki przekrój konwencji scenicznych - od tańca przez pantomimę, teatr dramatyczny, teatr muzyczny, koncert.

Będzie można porównać wielość różnorodnych technik aktorskiej ekspresji, czy poznać oryginalne poszukiwania zespołów alternatywnych.

Wśród zaproszonych spektakli, polskich i zagranicznych, znajdą się zarówno inscenizacje uznanych twórców, jak też artystów młodych, ale już wyraźnie zaznaczających swoją obecność w polskim teatrze.

Festiwal to zderzenie różnych stylów i typów wyobraźni kreujących rzeczywistość współczesnego teatru. Bogaty repertuar festiwalowy adresowany jest do różnych pokoleń, różnych gustów i doświadczeń widzów. Prezentowane spektakle, nagradzane na wielu festiwalach, odzwierciedlają tendencje i różnorodność języka teatralnego.

Festiwal to przestrzeń otwartej rozmowy, dlatego zapraszamy na spotkania z ludźmi teatru!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze