Wyremontują most przy starówce. Będą utrudnienia w ruchu pieszym

Data dodania: 2019-08-09 09:23:42, kac
Ostatnia aktualizacja 2019-08-11 15:51:49
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wyremontują most przy starówce. Będą utrudnienia w ruchu pieszym
Drogowcy wyremontują łuszczącą się żywicę
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Od soboty (10 sierpnia) przez tydzień remontowana ma być nawierzchnia mostu św. Jakuba w ciągu ulicy Pieniężnego, po której chodzą piesi. Jest to spowodowane złym stanem żywicy, która się złuszcza. Dlaczego tak się stało?

O sprawie pisaliśmy w zeszłym roku w artykule pt. Fuszerka na nowym moście w ciągu ulicy Pieniężnego.

Teraz przyszła pora na naprawę, która ma potrwać od 10 do 17 sierpnia.

Jest to powierzchowny remont. Utrudnienia będą wyłącznie w ruchu pieszym i to również nie przez cały czas trwania remontu. Najpierw poprawimy chodnik z jednej strony, a później z drugiej – wyjaśnił nam Paweł Palczewski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Naprawa będzie prowadzona przez firmę Skanska w ramach gwarancji. Najpierw drogowcy będą poprawiać nawierzchnię od strony Parku Centralnego, a następnie Starego Miasta.

Zapytaliśmy w ZDZiT także o przyczynę zniszczonej nawierzchni.

– Na etapie budowy nie zachowano reżimu technologicznego i stąd prace remontowe – dodał Paweł Palczewski.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Pasażerka MPK (110) 2019-08-12 11:13:02
  Pasażerka MPK (110) - Na przystanku 110 ( na ul Leonharda przy garażach, a na przeciwko stacji benzynowej) budujac przystanek na chodnik wysypano jakiś materiał, chyba żużel. Leży on na chodniku, ciężko przejść i przejechać wózkiem. Czy tak już zostanie? Kto ma wiedzę w tej sprawie?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • 222 2019-08-12 09:03:08
  Jaja jak berety,niedawno oddany do uzytku
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Krzych 2019-08-10 03:22:07
  A kto wyremontuje ubytki kostki brukowej w chodnikch w centrum. Ubytki są uzupełniane asfaltem. Wyglądaja jak centki, ale to może jakiś ostatni szyk mody albo Olsztyn jako miasto stanie się kreatorem takiej mody. Kto wie , może to nam przyniesie sławę
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Real 2019-08-09 22:09:36
  To dlatego, że chce się budować z prędkością "na wczoraj". Gwałci się wiele procesów technologicznych, a efekty widać. I zazwyczaj wykonawca ma przechlapane, bo zaraz wykorzystuje się gwarancje. A często gęsto wymusza się taki szybki termin inwestycji NIE zważając na nasze warunki atmosferyczne. Inwestor chce zarabiać i bierze ryzyko na swoje plecy. No i masz babo placek!!!!
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • Bob Budowniczy. 2019-08-09 13:24:51
  To standard. Każdy remont trwa długo. Każdy remont po roku wymaga remontu.
  Odpowiedz Oceń: 13 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.