Remont kolejnego odcinka ogrodzenia cmentarza przy Poprzecznej. Pomoże przerwać ''wędrówki'' dzików?

Data dodania: 2019-02-08 11:42:26, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Remont kolejnego odcinka ogrodzenia cmentarza przy Poprzecznej. Pomoże przerwać ''wędrówki'' dzików?

Zakład Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie szuka wykonawcy fragmentu ogrodzenia cmentarza przy ulicy Poprzecznej. Remont z pewnością pomoże w walce z dzikami, które wciąż można spotkać na terenie nekropolii.

To kolejny już remont ogrodzenia cmentarza przy ul. Poprzecznej. Zarządca obiektu na bieżąco remontuje kolejne odcinki. Wymieniono także furtki. Na tych od strony lasu, powieszono kartki informujące o konieczności ich zamykania, by dzikie zwierzęta nie wdzierały się na teren nekropolii. Zimowe wędrówki dzików to bowiem spory problem. Niegdyś dziki najczęściej wchodziły na cmenatrz od strony lasu i jeziora Pyszkowo. Dziś, coraz częściej widywane są także w nowym parku ''Górka Jasia'', skąd od strony ulicy Erdmanowej wędrują w kierunku nekropolii. Zwierzęta nie tylko stanowią zagrożenie dla ludzi, ale również niszczą teren.

Tym razem wymienionych ma zostać ponad 250 metrów ogrodzenia. W pierwszym etapie wykonawca prac zajmie się demontażem i remontem ogrodzenia na odcinku od ul. Erdmanowej do bramy głównej cmentarza. Kolejny etap prac zakłada wymianę na odcinku od bramy głównej cmentarza do ogrodzenia Spółdzielni Inwalidów „Wulkan” przy ul. Poprzecznej. Oprócz usunięcia starego ogrodzenia i zamontowania nowego, wykonawca naprawi również pas chodnika przyległy do ogrodzenia oraz uporządkuje ten teren.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2019-02-10 08:54:03
    Z opowiadań mojej babci wynikało ze cmentarz był miejscem szczególnym. Może to zabrzmi śmiesznie ale był dla ludzi. Ogrodzenie stawiano bo chciano uszanować tych których pochowano. Z artykułu wynika że zaczęto naprawiać płot nie dlatego że był w opłakanym stanie ale dlatego aby dziki nie mogły wejść na teren cmentarza. Jeżeli dziki są przyczyną remonty a nie zwykła gospodarności to należy dzikim podziękować. Z opowiadań sąsiadów wiem że od 40 lat niewiele zrobiono na cmentarzu. Tragedią jest brak porządnych dróg wokół cmentarza na Poprzecznej. Opłata za użytkowanie jest wysoka. Na 1 listopada jak jest deszcz nie można dojść i dojechać. Ale co się dziwić jak gospodarz nie szanuje żywych to dlaczego miałby szanować umarłych. Oni już nie głosują.
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.