Wyburzą budynek po kultowej dyskotece. Zbudują Centrum Kultury

Data dodania: 2018-06-13 10:28:15, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wyburzą budynek po kultowej dyskotece. Zbudują Centrum Kultury

Po tym, jak kolejne przetargi na sprzedaż budynku po dawnej dyskotece ''Come In'' kończyły się fiaskiem, prezydent podjął decyzję o jego wyburzeniu. W tym miejscu, przy ulicy Knosały zbudowane zostanie Centrum Kultury.

W nieruchomości przy Knosały 7C w latach 90-tych prowadzona była jedna z najpopularniejszych i największych w regionie dyskotek. Z czasem klub Come In, przemianowany w międzyczasie na Secesję, przestał jednak istnieć. Przez lata – kolejni najemcy próbowali bezskutecznie przywrócić w tym miejscu nocny klub.

W ubiegłym roku miasto wystawiało obiekt na sprzedaż. Nieruchomość pierwotnie wyceniono na 1,6 mln złotych, później cenę obniżono do 1,3 mln złotych. Ostatecznie miasto ze względu na planowaną zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości – wycofało przetarg.

W lipcu tego roku miał się odbyć kolejny przetarg. Licząca niemal 3 tysiące metrów kwadratowych  nieruchomość miasto zamierzało wystawić na sprzedaż za 2,5 mln złotych.

Do przetargu jednak nie dojdzie. Prezydent Olsztyna podjął decyzje o wyburzeniu obiektu. Na tej atrakcyjnej działce w centrum miasta zbudowane zostanie Centrum Kultury.

- Jako miasto rezygnujemy ze sprzedaży budynku dawnego klubu „Come In” („Secesja”) – zostanie rozebrany, a teren będzie przeznaczony pod nowoczesny, na miarę Olsztyna i XXI wieku, obiekt wielofunkcyjnego Centrum Kultury. Dla niektórych ta decyzja może być zaskoczeniem, ale zapewniam, że jest przemyślana i odpowiada potrzebom mieszkańców. Teren po dawnym „Kominie” to jedno z ostatnich miejsc w ścisłym śródmieściu Olsztyna, jakie można przeznaczyć na ten cel. Walory miasta i kulturotwórcze takiego Centrum Kultury pozostają poza dyskusją, zwłaszcza, że obok rewitalizowany jest już obiekt dawnej zajezdni trolejbusowej i tereny doń przylegające. Zbudujemy „nowe serce” tej części miasta – jego funkcje dookreślimy w konsultacjach z mieszkańcami i środowiskami kultury, zaś projekt Centrum wybierzemy w otwartym konkursie architektonicznym – poinformował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2018-06-13 12:34:51
    Bardzo dobrze. Lepsze to niż kolejne bloki, czy straszący budynek. Moim zdaniem centrum kultury wpisze się fajnie w park.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.