Współpraca policji

Data dodania: 2004-08-27 00:00:00, magda_515167
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Warmińsko-mazurska policja będzie współpracować z milicją z Obwodu Kaliningradzkiego. Umowę w Kaliningradzie podpisali komendant wojewódzki policji w Olsztynie inspektor Zdzisław Gazda i naczelnik Urzędu Spraw Wewnętrznych Obwodu generał - major milicji Siergiej Kiriczenko.

Dotychczas obowiązywało porozumienie zawarte między Ministerstwami Spraw Wewnętrznych Polski i Rosji. Podpisany wczoraj protokół reguluje szczegółowe zasady współpracy między warmińsko-mazurską policją z milicją z Obwodu. Teraz funkcjonariusze obu jednostek będą się wymieniać informacjami dotyczącymi przestępczości przy granicy i wzajemnie szkolić. Pierwsze szkolenie rozpocznie się już 6 września. Do Olsztyna przyjadą eksperci kryminalistyki z Kaliningradu i będą się uczyli pod okiem naszych specjalistów m.in. z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, Izby Celnej i Straży Granicznej. Tematami zajęć będzie m.in. zwalczanie przestępczości samochodowej, zwłaszcza ograniczenie wwozu kradzionych samochodów z Obwodu Kaliningradzkiego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.