Wsparcie finansowe dla zdolnej młodzieży z powiatu olsztyńskiego

Data dodania: 2012-09-14 10:12:52, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 09:51:01
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Dokładnie 38 uczniów szkół średnich i studentów z terenu powiatu olsztyńskiego otrzyma stypendia z Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej. - Przyznalibyśmy ich więcej, bo młodzież mamy kapitalną, ale finansów wystarczyło dla 38 osób - mówi Elżbieta Bilińska-Wołodźko, prezes zarządu Fundacji FZO.

Fot. Komisja Stypendialna

Komisja Kwalifikacyjna do spraw przyznawania stypendiów zapoznawała się z wnioskami uczniów szkół średnich i studentów z terenu powiatu w poniedziałek 10 września. Rozpatrzone zostały wszystkie z 73 wniosków, które spełniły wymogi formalne.

- Po ustaleniu kryteriów rozpatrywania wniosków komisja przyznała ostatecznie 38 stypendiów finansowanych z Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej - informuje Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji „FZO”, która uczestniczyła w posiedzeniu.

 

Komisja przyznała 13 stypendiów dla studentów i 25 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (stypendyści pochodzą z dziewięciu gmin powiatu olsztyńskiego). Przyznano trzy stypendia sportowe, siedem stypendiów artystycznych i 28 stypendiów naukowo–socjalnych.

Wsparcie zostało przyznane w kwocie 350 zł miesięcznie (dla studentów na okres od października do grudnia 2012, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na okres od września do grudnia 2012). Na wszystkie stypendia Fundacja FZO przeznaczy około 50 tysięcy złotych.

 

Uroczysta Gala Stypendialna, na której będą podpisywane umowy stypendialne i wręczane listy gratulacyjne odbędzie się w poniedziałek 24 września o godz. 11 w sali sesyjnej olsztyńskiego starostwa (Plac Bema 5, parter).

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.