Wsparcie dla sportowców

Data dodania: 2010-02-08 07:49:57, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Samorząd Województwa rozstrzygnął konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu. Do organizacji pozarządowych z naszego regionu trafią ponad 4 miliony złotych.

 

Samorząd Województwa zleca organizacjom pozarządowym realizację zadań z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży, upowszechniania sportu wśród osób niepełnosprawnych i w środowiskach wiejskich. Pieniądze samorządowe nie tylko wspomagają udział sportowców w imprezach krajowych i zagranicznych, ale przeznaczone są także na doszkalanie trenerów, instruktorów i sędziów oraz kadry wojewódzkiej.

- Organizacje pozarządowe są sprawdzonym partnerem Samorządu Województwa, który z roku na rok przekazuje stowarzyszeniom i fundacjom coraz więcej środków. – mówi Jacek Protas Marszałek Województwa – Dostrzegamy znaczenie szerzenia kultury fizycznej i sportu, dlatego właśnie na te działania postanowiliśmy przeznaczyć ponad cztery miliony złotych.

Dzięki dotacjom celowym współfinansowane będą 32 przedsięwzięcia. Największe wsparcie (ponad 1,5 mln zł) otrzyma Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu z Olsztyna, która pieniądze przeznaczy m.in. na poszukiwanie i szkolenie młodych talentów sportowych.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • brek 2010-02-08 11:05:22
    Może właśnie będzie to świetny sposób na to,by zwiększyć aktywność fizyczną u dzieci i młodzieży i liczba zwolnień z lekcji wychowania fizycznego zdecydowanie się zmniejszy?
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • el makabra 2010-02-08 08:49:32
    Ciekawe jak to się sprawdzi w czasach, kiedy coraz więcej dzieci przynosi całoroczne zwolnienia z WFu.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.