Wreszcie! Jest przetarg na budowę ''szesnastki'' z Borek Wielkich do Mrągowa

Data dodania: 2018-09-14 13:19:24, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wreszcie! Jest przetarg na budowę ''szesnastki'' z Borek Wielkich do Mrągowa
Ilustracja do tekstu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła długo wyczekiwany przetarg na budowę kolejnego fragmentu ekspresowej szesnastki na Warmii i Mazurach. Mowa o odcinku Borki Wielkie-Mrągowo.

Realizacja zadania zakłada budowę drogi o długość 17,1 km: 13,1 km w ciągu S16 oraz 4 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Droga przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe  Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Na odcinku S16 nowa droga będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy w każdym kierunku. Na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu dk 59 droga będzie miała zaś przekrój w większości jednojezdniowym (1x2).  Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

Ogłoszenie przetargu nastąpiło kilka dni po tym, jak ministerstwo infrastruktury zatwierdziło zwiększenie limitu środków do kwoty 687,330 mln złotych i podpisało aneks do umowy. Konieczność podpisania aneksu wynikała ze zwiększenia szacunkowego kosztu inwestycji o 120 mln złotych. Spowodowane to zostało zmianą klasy drogi z GP na S (droga ekspresowa), trudnymi warunkami gruntowo-wodnymi, budową systemu zarządzania ruchem oraz budową pary MOP-ów i obwodu utrzymania drogowego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem podpisanie umowy z potencjalnym wykonawcą zadania nastąpi latem 2019 roku, a rozpoczęcie robót budowlanych już w grudniu 2020 roku. Nową drogą powinniśmy cieszyć się w 2023 roku.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • hegemon 2018-09-16 20:58:05
  To wykonawca będzie czekał rok na rozpoczęcie budowy?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • asdlkj 2018-09-15 20:48:02
  to trzeba oddać pisowi że wschpod traktuje równo. Dzieki za drogę.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • docho 2018-09-15 13:43:08
  Za Pisu buduje się obwodnice Olsztyna , wybudowano obwodnicę Ostródy , S7 z Elblaga do Gdańska, S7 z Ostródy do Olsztynka. Teraz bedzie fragment S16. Głosujcie na PO, to pojedziemy nowymi drogami też pod Rzeszowem czy Szczecinem.
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Lulu 2018-09-15 12:28:47
  A co z S5 Grudziądz Ostróda??? To jest najważniejsza inwestycja dla całego województwa!
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Mania.w 2018-09-14 21:20:40
  Czy to kit wyborczy?bo jak zniknie dobra zmiana to drogi nadal nie będzie?poprzednio tak było.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.