Wrak samochodu niebezpiecznie zalega na parkingu Tesco w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-07-07 19:33:22, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-07-07 19:40:41
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wrak samochodu niebezpiecznie zalega na parkingu Tesco w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Wrak na parkingu supermarketu Tesco przy ulicy Wrocławskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jeden z Czytelników zaalarmował dziś naszą redakcję, że na parkingu przed supermarketem Tesco przy ulicy Wrocławskiej niebezpiecznie zalega wrak samochodu osobowego.

O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników, który napisał, że na parkingu przed supermarketem Tesco przy ulicy Wrocławskiej niebezpiecznie zalega wrak samochodu osobowego. Pojechaliśmy na miejsce. Na parkingu spotkaliśmy grupkę młodych ludzi, która właśnie robiła zdjęcia telefonami komórkowymi postawionego na bok auta.

Jak się okazuje, samochód w tej pozycji został prawdopodobnie postawiony minionej nocy, bowiem, jak przyznali zgromadzeni, od dłuższego czasu stał on skraju parkingu z powybijanymi szybami oraz bez rejestracji.

Co na to kierownictwo miejscowego sklepu? Jak się okazuje o całej sytuacji dowiedziało się... od nas. Natychmiast wykonany został telefon do stróżów prawa.

Policja i straż miejska nie mogą jednak tak łatwo usunąć niebezpiecznie zalegającego samochodu, bowiem znajduje się on na terenie prywatnym.

- Gdyby stał w pasie drogi należącej do miasta, moglibyśmy interweniować - przyznaje Straż Miejska.

Strażnicy miejscy mogą wzywać firmę do uprzątnięcia miejsca, a ta - dzięki znajdującej się na przedniej szybie nalepki kontrolnej z numerem rejestracyjnym auta - może próbować odnaleźć jego właściciela i obciążyć go kosztami całej operacji.

Poprosiliśmy o odniesienie się do sprawy biuro prasowe Tesco. Czekamy na odpowiedź.

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • ojtam, ojtam 2018-07-09 11:07:54
  po prostu zmęczył się czekaniem, aż właściciel zrobi zakupy i położył się odpocząć. Pewnie długie kolejki do kas były ;-)
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Mieszkaniec nagórek 2018-07-09 10:17:25
  Dlaczego policja nie może usunąć wraku z prywatnego terenu skoro kierownictwo sklepu czyli poniekąd zarządca terenu sam ich wzywa?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Co za czasy 2018-07-08 21:20:17
  Zrobić zdjęcie i odejść zamiast pomoc lub dac coś od siebie. Straszna znieczulica. Jak już wysłaliście fotografa to wypadało żeby postawił to na koła. Toż to seicento!!!
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2018-07-08 12:45:25
  Najwyższy czas zmienić prawo. Prawo o utrzymaniu czystości i porządku w gminach potrafią uchwalić, ale prawa pozwalającego chronić środowisko poprzez usuwanie wraków na koszt właściciela, jakoś nie. Lobbing czy zwykłe lenistwo?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Issru 2018-07-08 09:14:59
  Seriooo? Niech ktos go podpali juz jakies płyny wyciekaja, to moze znajda sie służby do dzialania jak zrobi sie o sprawie głośno, ze juz stal tak x dni i nie nic nie mogli zrobić..hłe hłe
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Real 2018-07-07 22:30:24
  Ja nie wiem, tu jakieś jaja urządzacie. Policja i Straż Miejska NIE MOGĄ USTALIĆ czyje to auto? Gdzie my mieszkamy? Na Marsie? To od czego są te służby, za przeproszeniem? Ja sobie wyobrażałem, że Polska, to kraj dobrze zorganizowany. Że w takim przypadku policja wykona 1 (słownie: JEDEN) telefon do Wydziału Komunikacji z zapytaniem o właściciela. Następnie namierzy go aby jemu (lub rodzinie) doręczyć informację (na piśmie) o konieczności USUNIĘCIA wraku, dając TRZY dni na wykonanie polecenia. Jeśli NIE, to sprawa do Sądu Grodzkiego, orzeczenie o natychmiastowej wykonalności, podsumowanie kosztów i przekazanie do komornika sądowego celem egzekucji. A my? Średniowiecze? Bez prądu? Policja pieszo biega po duktach leśnych z pismem napisanym ptasim piórem? Sąd jest w Tokio? Daleko cholender, trzeba czekać. Masakra, gdzie my żyjemy?
  Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść
 • :) 2018-07-07 22:19:56
  Pewnie Mietek zostawił kolejnego fia... :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ertgyhujytgreftgyhj 2018-07-07 21:48:24
  to nie wrak. komuś zrobili głupi dowcip i przewrócili samochód... jakiś monitoring pewnie tam jest... ciekawe czy zasłużył żeby na taki dowcip...
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • OMG 2018-07-07 21:21:37
  Dziennikarzyna też chłopiec w rurkach. Wystarczyło podejść i popchnac żeby spadł na cztery koła. Sami inwalidzi tam pracują.
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.