Wrak poloneza usunięty z ulicy Chopina w Olsztynie [FOTO, WIDEO]

Ostatnia aktualizacja 2017-08-12 13:42:44, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wrak poloneza usunięty z ulicy Chopina w Olsztynie [FOTO, WIDEO]
Usunięty wrak FSO Polonez na ulicy Chopina w Olsztynie
Fot. Straż Miejska w Olsztynie

We czwartek w godzinach porannych strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia pojazdu FSO polonez z ulicy Chopina w Olsztynie. Pojazd był uszkodzony, otwarty oraz nie posiadał tablic rejestracyjnych.

Straż Miejska usunęła wrak pojazdu FSO polonez z ulicy Chopina na olsztyński Zatorzu. Pojazd był uszkodzony, otwarty oraz nie posiadał tablic rejestracyjnych.

- Po przeprowadzonych czynnościach na podstawie art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wystawiono dyspozycję usunięcia. Pojazd został odholowany na parking strzeżony - informuje Dagmara Szałczyńska z olsztyńskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy przypominają, że zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

- Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta - dodaje Szałczyńska. - Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze