Wraca temat tragedii na jeziorze Kisajno. Rusza proces

Data dodania: 2018-12-06 12:22:46, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wraca temat tragedii na jeziorze Kisajno. Rusza proces

Przed sądem w Giżycku ruszył proces mężczyzny oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka podczas jazdy quadem po zamarzniętej tafli jeziora Kisajno. Do tragedii doszło w lutym tego roku.

12 lutego tego roku w pobliżu miejscowości Pierkunowo pod Giżyckiem dwaj mężczyźni wybrali się na jezioro Kisajno. Jeden z nich ciągnął quadem sanki, na których siedział jego kolega. Niestety w pewnym momencie cienka warstwa lodu załamała się pod nimi i obaj wpadli pod wodę. Kierującemu quadem udało się wyjść na brzeg, natomiast drugi mężczyzna utonął.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przed sądem w Giżycku ruszył proces w tej sprawie.

- Według ustaleń prokuratora, oskarżony wjechał na lód nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego poruszania się takim pojazdem w sytuacji, gdy warunki atmosferyczne wskazywały na to, że grubość lodu nie pozwalała na bezpieczną jazdę. W rezultacie w okolicy Rogu Królewskiego pokrywa lodowa załamała się pod jadącym pojazdem. Quad wraz z oskarżonym i pasażerem wpadł do wody. Henryk G. nie był w stanie wydostać się z wody i utonął – wyjaśnia Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd w pierwszym dniu procesu przesłuchał 4 świadków i odroczył rozprawę do dnia 6 lutego.

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA, PO, PSL, SLD, .N, ZIELONI
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
  • + KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • + KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.