Włamał się do zbiornika z paliwem wozu strażackiego

Ostatnia aktualizacja 2017-11-14 12:12:01, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Włamał się do zbiornika z paliwem wozu strażackiego

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 31-latka, który na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie włamał się do zbiornika z paliwem wozu strażackiego, skąd przelał paliwo do plastikowych „baniaków”. Mężczyzna trafił do aresztu.

Kilku członków OSP Gutkowo, będąc na terenie remizy zauważyło zaparkowane obok wozu strażackiego audi. Zaniepokoił ich również podejrzanie zachowujący się przy samochodzie mężczyzna. Trójka strażaków podeszła do kucającego mężczyzny, który na pytanie: „Co robisz przy naszym samochodzie” odpowiedział bardziej wulgarnymi słowami: „załatwiam potrzebę fizjologiczną”.

Następnie 31-latek uciekł. Strażacy pobiegli za samochodem, zapamiętali numer rejestracyjny i powiadomili policję.

Funkcjonariusze zatrzymali wskazane przez strażaków audi na ul. Bałtyckiej. Auto prowadził mieszkaniec gminy Dywity, od którego mundurowi wyczuli intensywną woń oleju napędowego. Ponadto w samochodzie znaleźli nożyce do cięcia metalu i gumowe rękawiczki.

Mieszkaniec przyznał policjantom, że to on chciał ukraść paliwo z samochodu gaśniczego OSP Gutkowo. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze