OSiR już w majówkę otwiera sezon. Będzie m.in. ''plaża Premium''

Data dodania: 2019-04-17 13:05:03, mjs
Ostatnia aktualizacja 2019-04-18 08:21:50
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
OSiR już w majówkę otwiera sezon. Będzie m.in. ''plaża Premium''
Fot. OSiR Olsztyn

W tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie rozpocznie sezon letni już na majówkę, 1 maja. Olsztynianie oraz turyści mogą liczyć na nowości. Pojawią się sprzęty dla całych rodzin, a nawet powstanie nowa plaża.

Wkrótce rozpocznie się sezon letni, w związku z tym Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” kończy przygotowania do oficjalnego otwarcia. W tym roku mieszkańcy i turyści mogą spodziewać się kilku nowości. Do dyspozycji plażowiczów zostanie oddana tzw. "plaża Premium. Ma to być przestrzeń przed restauracjami, na której pojawią się leżaki, stoliki i parasole przeciwsłoneczne. Taki zabieg ma zapewnić odpoczywającym nad jeziorem większy komfort.

Miłośnicy wypoczynku nad wodą będą mogli skorzystać także z poszerzonej oferty wypożyczalni. W tym roku rodziny i grupy znajomych będą mogli skorzystać z 5-osobowych rowerów wodnych. Z kolei osoby niepełnosprawne zyskają specjalne urządzenia, które ułatwią im korzystanie z kąpielisk.

– Z roku na rok staramy się poprawiać komfort wypoczynku naszych mieszkańców, takie jest nasze zadanie, bo takie są oczekiwania olsztynian. Cieszy mnie powstanie komfortowej plaży, cieszy mnie to, że w wypożyczalni pojawią się rodzinne rowery wodne, dbamy także oczywiście o osoby niepełnosprawne, które dzięki specjalnym urządzeniom będą mogły korzystać z kąpielisk nad Ukielem – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W tym roku sezon leni rozpocznie się wyjątkowo szybko, bo już 1 maja.

– Z satysfakcją mogę potwierdzić, że podczas majówki otwieramy sezon letni oferując mieszkańcom sprzęt pływający. Wprowadzamy również w tym roku nowy cennik sprzętu pływającego, cennik o wiele bardziej przyjazny, promujący dłuższe wypożyczenia, a wszystko po to aby wypoczynek nie odbywał się pod presją czasu i był prawdziwym relaksem – wyjaśnia Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekrteacji w Olsztynie.

Nadchodzący sezon będzie obfitował w imprezy sportowe. 17-19 maja w Olsztynie odbędą się zawody Pucharu Europy w triathlonie, a na 15 i 16 czerwca przewidziano Turniej Tenisa Plażowego ITF Tennis Beach.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_Misiak 2019-04-17 21:44:20
    Spróchniałe deski z mola i wystające gwoździe usunięte panie dyrektorze?
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.