Wielu chętnych do budowy S16 Borki Wielkie-Mrągowo

Data dodania: 2019-02-15 15:03:57, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wielu chętnych do budowy S16 Borki Wielkie-Mrągowo

Inwestor – olsztyński oddział GDDKiA otworzył oferty złożone w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie-Mrągowo wraz budową obwodnicy Mrągowa w ciągu DK59. Chęć realizacji zadania wyraziło aż 9 firm.

GDDKiA szykuje się do kolejnego etapu rozbudowy drogi ekspresowej S16 na Warmii i Mazurach. Tym razem mowa o fragmencie z Borek Wielkich do Mrągowa. Nowa droga będzie miała długość 17,1 km – 13,1 km w ciągu S16 oraz 4 km w ciągu DK59 (obwodnica Mrągowa).

Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu DK59 będzie to droga o przekroju w większości jednojezdniowym (1x2). Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

W przetargu na projekt i budowę drogi swoje oferty złożyło aż 9 firm. Najniższą cenę 708,6 mln złotych zaproponowała firma PORR SA, najwyższą – 1,014 mld złotych firma POLAQUA Sp. z o.o.

Budowa tej drogi ma skrócić czasu przejazdu między Olsztynem i Ełkiem. Budowa obwodnicy Mrągowa pozwoli z kolei wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy.

Budowa drogi miałaby rozpocząć się w 2020 roku i potrwać trzy lata.

Źródło: GDDKia Olsztyn/własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Mania. 2019-02-16 16:23:40
  Proszę nie wrzeszczeć,to dopiero jazgot o budowie.ale czy będzie ten 13 km. kawałek nowej drogi?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Olsztyniaczek 2019-02-16 13:19:24
  A co z S5 Ostróda-Grudziądz??? Drogie GDDKIA to jest podstawa dla dalszego rozwoju tego regionu! To otworzy połączenie WARMIA I MAZURY z zachodnią granicą państwa! Prosimy o jakieś konkrety w działaniach.
  Odpowiedz Oceń: 7 2 Zgłoś treść
 • ren 2019-02-15 21:10:40
  A co z drugą nitką Olsztyn -Biskupiec. Wykonane wiadukty, mosty i cisza.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.