Wielki finał Szlachetnej Paczki na Warmii i Mazurach [ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja 2017-12-11 14:27:31, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wielki finał Szlachetnej Paczki na Warmii i Mazurach [ZDJĘCIA]
Nasz fotoreporter w tym roku odwiedził jedną z rodzin wraz z przedstawicielami Stomilu Olsztyn
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Przez cały weekend trwa XVII finał Szlachetnej Paczki. Na Warmii i Mazurach pomoc otrzymały wszystkie rodziny, które zostały przyjęte do projektu.

My postanowiliśmy wybrać się do jednej z takich rodzin wraz z przedstawicielami Stomilu Olsztyn - Januszem Bucholcem, kapitanem "biało-niebieskich" występujących w Nice I lidze, a także Rafałem Mocarskim - zawodnikiem sekcji koszykarskiej olsztyńskiego klubu.

Klub zdecydował się wybrać rodzinę, która mieszka w budynku wielorodzinnym przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. Dwupokojowe mieszkanie wspólnie dzielą matka wraz z córką i jej kilkuletnim dzieckiem. Rodzina otrzymała od przedstawicieli "Dumy Warmii" paczki z żywnością, zabawki, środki chemiczne, ubrania, a także nową mikrofalówkę oraz kuchenkę.

- Pomagać jest obowiązkiem każdego człowieka - mówi portalowi Olsztyn.com.pl kapitan Stomilu Olsztyn, Janusz Bucholc. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc tej rodzinie. Mam nadzieję, że nie jest to jednorazowa akcja i będzie ona powtarzana, bowiem na tym nam zależy.

- Naprawdę bardzo dziękujemy za pomoc - powiedziała nam obdarowywana rodzina, do której z paczkami przybyli przedstawiciele Stomilu Olsztyn. - Po prostu brak nam słów, aby wyrazić to, co teraz czujemy. Jesteśmy przeszczęśliwi.

- My również jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy do państwa przyjść i zobaczyć tak kochającą się rodzinę - dodał Bucholc.

Prócz żywności, środków chemicznych, zabawek, ubrań oraz mebli na Warmii i Mazurach nie zabrakło również dość nietypowych podarunków.

- W tym roku były to choćby remonty łazienek, kuchni, zostało również ufundowane prawo jazdy, czy też... wędka - powiedziała w niedzielne popołudnie portalowi Olsztyn.com.pl Sandra Szewczyk ze Szlachetnej Paczki.

Akcja Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Podczas  poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł.

Na Warmii i Mazurach pomoc w tegorocznej akcji otrzymało 766 rodzin. Średnio na jedną paczkę "zrzuca się" ok. 25 osób, co daje ponad 19 tys. darczynców.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze