Wiadukt w Ostródzie później niż zakładano. Wykonawca wciąż na terenie budowy

Data dodania: 2018-12-18 14:28:41, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wiadukt w Ostródzie później niż zakładano. Wykonawca wciąż na terenie budowy
Fot. Budimex S.A

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wykonawca wiaduktu dwuprzęsłowego w ciągu ul. Drwęckiej w Ostródzie wciąż pracuje. Inwestycja początkowo miała zostać oddana do użytku w końcem tego roku. Dziś wykonawca nie mówi o konkretnym terminie oddania obiektu do użytku, ale zapewnia, że postara się zrobić to jak najszybciej.

Budowa wiaduktu w Ostródzie rozpoczęła się w tym roku. Zadanie obejmuje budowę obiektu dwuprzęsłowego w ciągu ul. Drwęckiej oraz przebudowę kilku ulic przyległych. Projekt obejmuje też budowę dróg wewnętrznych i dojazdów do posesji o długości ok. 500 metrów. Koszt projektu to 25 mln złotych.

Początkowo, wykonawca - firma Budimex - zakładał, że obiekt uda się oddać do użytku z końcem tego roku, jednak długo utrzymujący się mróz, czy wykopaliska archeologiczne w miejscu inwestycji spowolniły prace budowlane.

Dziś wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by obiekt został oddany do użytku jak najszybciej.

Zakończone zostały sieci wodociągowa oraz gazowa, z kolei kanalizacja sanitarna oraz sieć elektroenergetyczna są już na finiszu. Zamontowano także belki strunobetonowe tworzące ustrój nośny wiaduktu.

– W najbliższym czasie będziemy kontynuować prace przy zbrojeniu płyty ustroju nośnego. Zostanie także zabetonowana płyta pomostu. W zakresie robót drogowych będziemy prowadzili działania związane z wykonaniem nasypów w ciągu ul. Drwęckiej, zarówno po stronie północnej jak i południowej – informuje Mariusz Kaczyński, dyrektor kontraktu w Budimeksie.

W tej chwili zaawansowanie robót mostowych oceniane jest na 45 proc., a prac kolejowych – na 75 proc. W niemal ¾ została realizowana także kanalizacja deszczowa. Mimo pogarszającej się pogody wykonano również 65 proc. oświetlenia i 85 proc. sieci teletechnicznej.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.